• 15. ZADANIA TYGODNIA 18.12 - 21.12.2023 r.

1. GRATULACJE
            Gratulujemy:
          • Michałowi Łyczce kl. VIc zajęcia I miejsca w finale Konkursu Méster bëlnégò  czëtaniô”

w Wejherowie;
          • Nikoli Gańskiej kl. IIIb, Piotrowi Zielonce kl. IIIb i Alicji Jakubek kl. IIb udziału w Wojewódzkim Konkursie Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej w Szopie;
          • Nikoli Gańskiej kl. IIIb zajęcia I miejsca, Helenie Dułak kl. IIa zajęcia II miejsca i Milenie Bucior
             kl. Ia zajęcia III miejsca w Szkolnym konkursie plastycznym „Portret mojego misia”.
          1.  PODZIĘKOWANIA
            Dziękujemy:
            -  uczniom klas Ic, IIa, ich wychowawczyniom, wychowankom i wychowawcom świetlicy
             za przygotowanie pięknego przedstawienia pt. „Opowieść wigilijna”;

- gromadzie zuchowej „Leśne Duszki” za inscenizację pt. „Zmartwienie Śnieżynek” zaprezentowaną   grupom
          i oddziałom przedszkolnym.

1. BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU
            18 grudnia br. (poniedziałek) po Mszy Świętej roratniej nasi harcerze przekazali do szkoły Betlejemskie Światełko Pokoju, które zostało przez nich przywiezione z Zakopanego. Niech towarzyszy nam w ostatnich dniach pobytu w szkole, kiedy będziemy przeżywać wigilie klasowe.
          2. FLUORYZACJA

19 grudnia br. (wtorek) odbędzie się szczotkowanie zębów  w klasach I – III. Prosimy o przyniesienie szczoteczek.

1. JASEŁKA

19 grudnia br. (wtorek) w sali gimnastycznej uczniowie klas „0” przedstawią swoim rodzicom  bożonarodzeniowe jasełka:

0A – godz. 8:45

0B – godz. 9:30

0C – godz.10:30

1. RADA RODZICÓW INFORMUJE

Rada Rodziców przy ZKiW w Stężycy pragnie zaprosić wszystkich do udziału w  zbiórce pieniężnej „Dla Maciusia". Akcja  potrwa do końca grudnia. Na facebooku są zamieszczane różne przedmioty, vouchery, które będzie można u nas zlicytować. Pamiętajmy każda złotówka się liczy. Zachęcamy również do dobrowolnych wpłat bezpośrednio na konto Rady Rodziców koniecznie z dopiskiem „Dla Maciusia”; numer konta do wpłat  55835000045205143520000010.

1. PROJEKT „WIGILIA W SZKOLE”

W czwartek 21 grudnia br. realizujemy projekt „Wigilia w Szkole”. W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowano spotkania wigilijne w poszczególnych klasach oraz udział w innych atrakcjach zorganizowanych przez szkołę: występy artystyczne, projekcje filmów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy
          oraz konkurencje sportowe w hali widowiskowo-sportowej. Szczegółowe informacje dostępne są
           u wychowawców. W tym dniu obowiązuje zmieniony harmonogram odwozów, dostosowany do zajęć; zamieszczony jest na stronie internetowej szkoły.

1. RSU PRZYPOMINA

- Sekcja Kulturalno – Rozrywkowa zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną” – technika wykonania dowolna. Termin oddawania prac – 20.12.2023 r.

- Sekcja Sportowa prosi o wytypowanie po dwóch uczniów z klas IV-VIII i trzech uczniów z klas I-IV LO
          do udziału w „Świątecznym turnieju tenisa stołowego”, który odbędzie się w środę 20.12.2023 r.

- we wtorek 19.12.2023 r. RSU zaprasza na gofry.

1. KONKURS LEGO

Przypominamy o IV edycji Szkolnego konkursu na najciekawszą konstrukcję z klocków Lego pt. „Ferie zimowe w Stężycy”. Zdjęcia prac należy wykonać do 26 stycznia 2023 r. i przesłać na adres szkoły zkiwstezyca@gminastezyca.pl.

1. PRZERWA ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNA

Przed nami dni wolne od zajęć w szkole 22.12(dzień dodatkowo wolny) 23.12.– 31.12.2023 r. Spędźmy ten czas w miłej świątecznej atmosferze w gronie rodziny.

Do szkoły wracamy 2 stycznia 2024 roku.

“Najserdeczniejsze życzenia

cudownych Świąt Bożego Narodzenia,

ciepła i wielkiej radości,

miłych oraz hojnych gości,

pod choinką dużo prezentów,

a w Waszych sercach wiele sentymentów.”