• 11. ZADANIA TYGODNIA 20.11 - 24.11.2023 r.

1. GRATULACJE
            Gratulujemy:

- uczestnikom szkolnego konkursu p.n. „Międzynarodowa zakładka do książki”.
           I miejsce:

Tomasz Chylewski kl. Ib

Lena Nowicka kl. IIc

Marcel Gołuński kl. IIIb

Maciej Gronda-Hinca kl. IIIc
          II miejsce:

Nell Cybula kl. IIa

Aleksandra Chylewska kl. IIIb

Maria Rambowska kl. Ib
           III miejsce:

Kornel Myszk kl. Ic

Agata Kozaczenko kl. IIIc

Ignacy Regliński kl. Ib
          wyróżnienie:

Iga Wyszecka kl. Ic

Szymon Necel kl. Ib
          (nagrody zostaną wręczone w środę br. o godz. 9:00 w bibliotece szkolnej)
          - uczestnikom szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla klas IV-VIII szkół podstawowych:
          I miejsce: Franciszek Makurat klasa VIIIc
          II miejsce: Paweł Felskowski, VIIIc, Piotr Felskowski, VIIIc, Michał Karasiński VId
          III miejsce: Kacper Walkusz VIIIc
          IV miejsce: Szczepan Stanisławski VIIIc
          V miejsce: Kacper Szmytke Va
          ( nikt nie zakwalifikował się do etapu rejonowego).

W piątek 17 listopada br. odbył się szkolny etap konkursu  „Polacy, których poznać warto-Mikołaj Kopernik”. Gratulujemy uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego:
          z klas IV-VI
          Julian Zarach Vc
          Michał Łyczko VIc
          z klas VII-VIII

Tomasz Hinca VIIIc
          Piotr Felskowski VIIIc

2.   WARSZTATY EDUKACYJNE
                20 listopada (poniedziałek) br. w naszej szkole odbędą się warsztaty edukacyjne,
                podczas   których  uczniowie  poznają tajniki produkcji czekolady, rodzaje ziaren kakaowca
                zaprojektują  własną tabliczkę, dobierając ulubione bakalie i owoce liofilizowane. Wezmą
                w nich udział klasy: 1a, 1b, 2b, 2c. Każdy uczestnik otrzyma pudełeczko degustacyjne.

3.  TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Przypominamy, że rozpoczynamy tydzień życzliwości pod hasłem „Rozpal
                 iskry życzliwości”. W holu koło świetlicy czeka na was skrzynka „Listy życzliwości”,
                do której  możecie wrzucać listy i kartki z miłymi słowami skierowanymi do innych
                oraz skrzynka na słodycze dla naszych sąsiadów ze Środowiskowego  Domu Samopomocy.

PAMIĘTAJCIE!!! 21 listopada 2023 roku to Dzień Życzliwości, a więc zachęcamy
                Was do ubrania się na żółto, aby podkreślić nasze zaangażowanie w promowanie życzliwości
                i pozytywnych relacji w naszej szkole.

1. PRÓBNE MATURY
            W dniach 21 – 23 listopada br. będą trwały próbne egzaminy maturalne:
            - wtorek – od godz.8:05 – język polski pp (hala)
            - środa – od godz. 8:05 – matematyka pp (hala)
            - czwartek – od godz. 8:05 – język angielski pp (sale 202, 203)
          2. ŚWIETLICA  INFORMUJE
            24 listopada br. (piątek) zapraszamy uczniów na słodkości.
          3. KONKURS „POLACY, KTÓRYCH POZNAĆ WARTO” – MIKOŁAJ KOPERNIK
            Przypominamy, że 29 listopada br. w naszej szkole odbędzie się finał XXII Wojewódzkiego Konkursu „Polacy, których poznać warto” – Mikołaj Kopernik.
          4. „MAŁY KOREK – WIELKA SPRAWA”
            W dniach 23-24 listopada br. w holu przy sekretariacie odbędzie się kolejna zbiórka plastikowych nakrętek. Przypominamy, by worki były podpisane.
          5. ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada br. obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w najbliższy piątek świetlica wraz z biblioteką szkolną organizują konkurs plastyczny i  literacki
          ze znajomości bajek dla wszystkich uczniów, którzy w tym dniu mają zajęcia świetlicowe
          i tych, którzy odwiedzą bibliotekę szkolną..
          Prosimy dzieci, by na zajęcia świetlicowe przyniosły swojego ulubionego pluszaka
          RSU ogłasza konkurs wiedzy o misiach dla uczniów klas II-IVSP, który odbędzie się w piątek 24 listopada br. i konkurs plastyczny „Portret mojego misia” dla uczniów przedszkola.

1. FOTOMAK
            W dniach 27-28 listopada br. w naszej szkole będą wykonywane zdjęcia przez firmę FOTOMAK. Mogą z nich skorzystać uczniowie klas  I-VIIISP i liceum. O sprawne przeprowadzenie akcji fotograficznej prosimy przedstawicieli RSU.
          2. GMINNY KONKURS JĘZYKOWO-MULTIMEDIALNY
            ZKiW w  Klukowej Hucie zaprasza uczniów klas V-VIII do wzięcia udziału w konkursie multimedialnym p.n. „Christmas Through My Eyes”. Zadaniem jest stworzenie prezentacji multimedialnej w języku angielskim na temat świąt Bożego Narodzenia. Chętnych prosimy
            o zgłoszenie się do nauczycieli języka angielskiego do dnia 23 listopada br.
          3. RADA RODZICÓW PRZYPOMINA
            W związku z kiermaszem świątecznym, który odbędzie się w niedzielę 3 grudnia br., nastąpiła zmiana terminu dostarczenia do biblioteki szkolnej stroików i fantów – należy to zrobić do końca listopada br. Uczniowie danej klasy mogą przekazać więcej niż jeden stroik.