• 4. ZADANIA TYGODNIA 02.10. - 06.10.2023 r.

02.10 –  06.10. 2023 r.

1. DZIĘKUJEMY
            Serdecznie dziękujemy inicjatorom oraz wszystkim osobom, które przygotowały piękny apel poświęcony błogosławionej rodzinie Ulmów.
          2. TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
            We wtorek 3 października 2023r. odbędzie się  Dzień Języków Obcych.
            Zapraszamy do udziału w konkursach i lekcjach poświęconych językom europejskim i łacinie w ramach zajęć z języka obcego wg harmonogramu:
            klasy 1-3 SP pozdrowienia w różnych językach (p. Celina Neubauer);
            klasy 4-6 SP konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej (pani Kamila Simon oraz RSU);
            klasy 7-8 SP konkurs „Jaki to język?” (pani Kamila Simon oraz RSU);
            klasy 7-8 oraz 1-4 LO konkurs „Łacina w sentencjach” (karty odpowiedzi z instrukcją konkursu do odebrania przez przewodniczących klas w pokoju nauczycielskim w budynku B w poniedziałek);
            kawiarenka – czynna podczas przerw, zorganizowana przez klasę 7b (p. Renata Dorau)
            w budynku A.

Serdecznie zapraszamy do degustacji smakołyków i do nauki przez działanie!
          3. WYBORY RSU
            Gratulujemy nowemu zarządowi Rady Samorządu Uczniowskiego:
            Przewodniczący Szkoły Podstawowej - Szczepan Głodowski 8c;
            Zastępca - Szczepan Stanisławski 8c;
            Skarbnik - Piotr Felskowski - 8c;
            Sekretarz - Tomasz Bronk 6c;
            Przewodniczący Sekcji Sportowej - Wojciech Lass 8a;
            Przewodnicząca Sekcji Naukowo-Charytatywnej - Milena Zdrojewska 7b;
            Przewodniczący Sekcji Kulturalno-Rozrywkowej - Paweł Bork 6d;
            Przewodnicząca Sekcji Porządkowej - Wiktoria Kobiela 7a.
            W środę 4 października br. na trzeciej lekcji odbędzie się walne zebranie Rady Samorządu Uczniowskiego Liceum Mistrzostwa Sportowego.
          4. SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI
            W środę 4 października br. o godz. 9.00 w bibliotece gminnej odbędzie się spotkanie   trzecioklasistów z piłkarzami KS Radunia Stężyca.
          5. ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
            W czwartek 5 października br.  o godzinie 8.30 w sali gimnastycznej odbędzie się uroczyste ślubowanie  uczniów klas pierwszych z udziałem rodziców.
          6. BIBLIOTEKA INFORMUJE
            Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
            Tegoroczna propozycja hasła to: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”. W związku z obchodami uczniowie klas I – III mogą wziąć udział w konkursie plastycznym pt. Międzynarodowa zakładka do książki”. Regulamin konkursu otrzyma każda klasa. Uczniowie klas  starszych mogą podzielić swoją ulubioną książką, składając propozycje do  skrzynki, która znajduje się w bibliotece pn. „Książkowa lista hitów”. Przez cały miesiąc będzie trwał Kiermasz Taniej Książki.       Zapraszamy!

7. ŚWIETLICA INFORMUJE
          Świetlica ogłasza konkurs dla wszystkich chętnych z klas I - VI na wykonanie „Dyniowego globusa”. Technika prac dowolna. Prace należy składać do 27 października br. u pań w świetlicy. Liczymy na waszą kreatywność i zaangażowanie. W dniach 3-5 października br. prosimy uczniów o odbiór biletów miesięcznych na autobus, którzy do tej pory nie odebrali.