• 10. ZADANIA TYGODNIA 13.11 - 17.11.2023 r.

1. GRATULACJE
            RSU gratuluje zwycięzcom konkursów dotyczących Święta Niepodległości. Wyniki zamieszczone są w załączniku.
          2. PODZIĘKOWANIA
            - dla opiekunów i przedstawicieli RSU za zapalenie zniczy na grobach zmarłych nauczycieli oraz zorganizowanie konkursów związanych ze Świętem Niepodległości,
            - dla uczniów klasy Vb i Vc oraz nauczycieli: Stelli Trzebiatowskiej, Moniki Serkowskiej, Emilii Sikory-Ellwart. Marii Bronk, Dawida Klawikowskiego, Rafała Rekowskiego, Marcina Wolskiego  za przygotowanie pięknej akademii patriotycznej,
            – dla inicjatorów Wieczoru z Niepodległą  i wszystkich  osób biorących w nim udział: kapeli kaszubskiej Tuba Band pod batutą Macieja Rambowskiego, scholi Pod niebiosa prowadzonej przez Kamilę Brunkę, Ewę Formelę i Marcina Szmytkę, Koła Gospodyń Wiejskich ze Stężycy oraz rodziców uczniów klas Vb i Vc;
            - dla  uczniów, nauczycieli i pracowników, którzy włączyli się w akcję „Szkoła
              do Hymnu”,
            - dla delegacji i pocztów sztandarowych: szkoły podstawowej oraz DH „Koniczyna” uczestniczących w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Szymbarku.
          3. FLUORYZACJA
            W czwartek 16 listopada br. odbędzie się fluoryzacja w klasach IV, V i VI. Prosimy o przyniesienie szczoteczek do zębów.
          4. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI                                                                                                                Międzynarodowy Dzień Tolerancji  – święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Tego i każdego innego dnia zachęcamy do wzajemnego szacunku, zrozumienia i życzliwości.
          5. RSU ZAPRASZA
            W czwartek 16 listopada br. Rada Samorządu Uczniowskiego zaprasza na gofry!
          6. KONKURS „POLACY, KTÓRYCH POZNAĆ WARTO…- „MIKOŁAJ KOPERNIK”
            Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie, proszeni są o zgłoszenie się do
            p. Magdaleny Wysockiej. Eliminacje szkolne odbędą się 17 listopada br. w świetlicy.
          7. ZBIÓRKA CHARYTATYWNA
            W dniach 13-24 listopada 2023r. będzie trwała zbiórka charytatywna dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’Paulo w Kartuzach. Bardzo prosimy o przyłączenie się do akcji - zbieramy środki higieniczne (szampony, mydło, ręczniki itp.) oraz słodycze. Artykuły można zostawiać u pedagoga szkolnego lub złożyć w przygotowanym pojemniku na holu głównym szkoły obok wejścia do świetlicy.
          8. DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
            Wychowawcy internatów wraz z wychowankami mają przyjemność ogłosić organizację tygodnia życzliwości w naszej szkole, który odbędzie się w dniach 20-24 listopada 2023 roku. Pod hasłem "Rozpal iskry życzliwości" chcielibyśmy razem stworzyć atmosferę pełną ciepła, uśmiechów i serdeczności.  Zachęcamy do napisania miłych listów do kolegów, koleżanek oraz nauczycieli, które będzie można wrzucić do specjalnej skrzynki „Listy życzliwości” w holu koło świetlicy. Proponujemy również przygotowanie paczek ze słodyczami dla Środowiskowego Domu Samopomocy w ramach akcji „Słodkości dla sąsiadów”.
          9. GÓRA GROSZA
            Nasza szkoła w tym roku ponownie przyłącza się do akcji  Góra Grosza, której jest to już XXIV edycja. W związku z tym w najbliższą środę odbędzie się zbiórka monet.
          10. RADA RODZICÓW INFORMUJE
            Rada Rodziców organizuje konkurs dla klas na stroiki i ozdoby świąteczne. Podpisane prace będzie można składać do 4 grudnia br. do biblioteki szkolnej. W grudniu odbędzie się także loteria fantowa. Każdy uczeń może przynieść rzecz, która będzie brała udział w loterii.
          11. REKOLEKCJE KERYGMATYCZNE
            W dniach 17 – 18 listopada br. w naszej szkole w sali gimnastycznej odbędą się rekolekcje dla uczniów klas ósmych. W piątek będą trwały w godzinach:  17:30 – 19:30 w sobotę 9:00 – 15:30.
          12. SPRAWY PORZĄDKOWE
            Od poniedziałku do piątku br. w głównym holu na parterze będą wyłożone odzież i obuwie pozostawione przez uczniów. Prosimy o przejrzenie rzeczy.
          13. Co pamiętasz na temat odzyskania Niepodległości przez Polskę?
            KLASY VII-VIII SP:
            I miejsce - Jacek Butowski VIIb 10/10 pkt.
            II miejsce - Filip Kulaszewicz VIIb 9/10 pkt.
            III miejsce - Filip Synak VIIIa 8/10 pkt., Jakub Laskowski VIIb 8/10pkt.
            IV miejsce - Nikodem Struck VIIIa 7/10 pkt., Jan Jaszul VIIIa 7/10 pkt.
            LICEUM
            I miejsce - Robert Mielewczyk ILO 12/15 pkt.
            II miejsce - Oliwier Smolarczyk IILO  11/15 pkt.
            III miejsce - Oliwia Spławska IVLO 9/15 pkt., Zuzanna Maciejewicz IIILO 9/15pkt., Damian Plata ILO 9/15 pkt.
            IV miejsce - Milan Kirschen ILO 8/15 pkt.

Konkurs plastyczny Symbole narodowe

II miejsce - Alan Lademan Va
            III miejsce - Tomasz Bronk VIc
            IV miejsce -Oliwier Grabowski VIa