• Podsumowanie akcji „ Pomóż   zwierzakowi”
      • Podsumowanie akcji „ Pomóż zwierzakowi”

• 15.11.2019 15:23
      • W dniach od 21– 30 października w naszej szkole i przedszkolu „Smerfy” odbyła się zbiórka karmy i kocyków dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Kościerzynie.

• Pomysłodawczyniami akcji była Pani Ewa Borowicka wraz z Panią Mariolą Okrój-Sitterlee. Do akcji dołączył się URZĄD GMINY w STĘŻYCY oraz  pozostałe szkoły i przedszkola  z  naszej gminy.

Aby przybliżyć dzieciom problem bezdomnych zwierząt 12 listopada w naszym przedszkolu gościła Pani Ewelina Komorowska wraz z dwoma pieskami z Semlinem i Sunią. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce – schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym. Dzieci chętnie  głaskały pieski i karmiły je psim przysmakiem.  Wizyta piesków dała dzieciom wiele radości i dumy, że one też potrafią dbać o zwierzęta.

Pani Ewelina bardzo podziękowała dzieciom za dary dla schroniska w ramach akcji „Pomóż Zwierzakowi”.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za aktywne włączenie się do akcji.

W tym dniu odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego
        dla przedszkolaków pt: „Mój czworonożny przyjaciel” . Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody i dyplomy.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
        DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

,, Mój czworonożny przyjaciel ”

Na konkurs wpłynęło 9 prac wykonanych przez dzieci z przedszkola „SMERFY”.

Komisja konkursowa w składzie:

1) Ewa Borowicka

3) Mariola Okrój-Sitterlee

przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę oryginalność pomysłu, wkład i trud wniesiony  w wykonanie pracy oraz  samodzielność wykonanych prac przez dziecko.

Przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Kacper Hinca Ob

I miejsce:  Mikołaj  Wendt Ob

I miejsce:  Dagmara Cichosz Ob

I miejsce:  Zuzanna Piechowska Oa

I miejsce: Kinga Armatowska  Oa

I miejsce: Damian  Armatowski  Oa

II miejsce: Nikola Gańska Oa

II miejsce: Mikołaj Skrzypkowski 3-latki

II miejsce: Oliwia Drywa Ob

Organizatorzy dziękują dzieciom i rodzicom za wykonanie pięknych prac plastycznych. Słowa podziękowania kierują również do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.