• Zerówki na spektaklu teatralnym

• 14.10.2019 12:33
      • Dnia 3.10.2019r. grupy klas zerowych uczestniczyły w wyciecze autokarowej do kina Remus  w Kościerzynie. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu „Doktor i jego zwierzęta” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci oraz uczenie się kultury  odbioru  sztuki.

• Dzieci obejrzały mądry, zabawny  i  wzruszający  spektakl  o pragnieniu  akceptacji i uznania, o  sile  marzeń i walce z własnymi słabościami. Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledziły  pełną  przygód  opowieść  o dzielnych  i mądrych zwierzętach, które wraz ze wspaniałym doktorem wyruszyło na niezapomnianą przygodę do Afryki, by pomóc chorym małpkom. Zerówkowicze nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Efektem wycieczki jest rozbudzenie wrażliwości na sztukę teatralną  i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.