• Powitanie jesieni

• 29.09.2022 18:01
      • 23/09/2022 "Powitanie Jesieni" – dzieci poszerzyły wiedzę przyrodniczą; rozwijały zainteresowania światem przyrody oraz uwrażliwiały się na jej piękno.
      • Uczyły się rozpoznawania i nazywania drzew znajdujących się w najbliższym otoczeniu (np. klon, dąb, brzoza, kasztanowiec). Wzbogaciły słownictwo czynne oraz umiejętności obserwacji otoczenia i zmian zachodzących w przyrodzie. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. „Pani Jesień” przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy, żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki: „Pani Jesień”. Na koniec dnia udaliśmy się też na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak jesieni.