• Ile waży Święty Mikołaj?

• 16.12.2019 22:08
      • Przez ostatnich kilka tygodni Rada Samorządu Uczniowskiego przeprowadzała zbiórkę bilonu w ramach w akcji "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ"?
      • Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów i pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.

Akcja polegała na zebraniu bilonu o jak największej wadze. Bilon (monety od 1gr do 5zł) był zbierany wśród uczniów i nauczycieli oraz pracowników szkoły. W ramach akcji nasza szkoła zebrała 6,2 kg monet, co stanowi 247,65 zł. Zebrane pieniądze posłużyły do zważenia św. Mikołaja podczas Orszaku św. Mikołaja, który odbył się 8 grudnia 2019r. w Lublinie.

Dlaczego warto?
        Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy wykształca empatię. Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.