• Gminny koncert kolęd

• 10.02.2020 22:32
      • 12 stycznia 2020r. w kościele w Stężycy odbył się XXVII Gminny Koncert Kolęd pod patronatem Wójta Gminy Stężyca.

• Uczestniczyło w nim osiem zespołów reprezentujących szkoły, parafie oraz inne instytucje.

W świątecznym klimacie i bożonarodzeniowej scenerii kościoła pięknie zabrzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu przedszkolaków, uczniów oraz osób dorosłych.

Zróżnicowany repertuar i sposób wykonania pieśni przykuwał uwagę słuchaczy, którzy licznie przybyli na ten niezwykły koncert.

Piękne doznania wzbogacały wypowiedzi prowadzących uczennic kl. II LO Mistrzostwa Sportowego w Stężycy, które przedstawiły historię kolęd, ilustrując je fragmentami literatury.
        Na zakończenie organizatorzy: dyrektor ZKiW w Stężycy Lucyna Kerlin oraz ks. Proboszcz Bogdan Lipski w imieniu Wójta Gminy Stężyca Tomasza Brzoskowskiego wręczyli podziękowania w formie karnetów do kina wszystkim zespołom biorącym udział w koncercie.

Serdecznie zaprosili na kolejne spotkanie z kolędami w przyszłym roku.