• POZNAJ POLSKĘ

• 11.05.2022 16:52
      • ZKiW w Stężycy otrzymała wsparcie finansowe na realizację wycieczki w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”.

•

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie szkół dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół oraz pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru poprzez oparcie uczenia się na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki co ma stworzyć uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Przyznane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczone będą na dofinansowanie wycieczki do Warszawy, która odbędzie się w dniach 6-8 czerwca 2022r. Będzie ona związana z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi i ściśle określonymi przez Ministra Edukacji i Nauki.

Kwota dofinansowania z budżetu państwa do wycieczki dla naszej szkoły wynosi 15.000 złotych.

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”  jest częścią POLSKIEGO ŁADU.