• Dzień Dziecka  - El Día del niño
          • Dzień Dziecka - El Día del niño

• W Hiszpanii Dzień Dziecka obchodzi się 15 kwietnia, a w stolicy -
            w Madrycie, w drugą niedzielę maja.

Niezależnie od daty pragniemy życzyć Wam kochane dzieci szczęśliwego dnia dziecka

feliz día del niño!!!!

/felis dija del ninio/

• Konsultacje dla uczniów

• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020r. od dnia 1 czerwca 2020r. do dnia 7 czerwca 2020 r. uczniom szkoły podstawowej i ponadpodstawowej zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne oraz możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.
            Zainteresowanych konsultacjami proszę o informację zwrotną do nauczyciela przedmiotu do 29 maja br.(piątek) do godz. 10.00.
            Harmonogram konsultacji zostanie podany na początku przyszłego tygodnia.
            Z wyrazami szacunku. Dyrektor Lucyna Kerlin
          • Wieczór z testami

• W dniu 26 maja odbyła się druga edycja Wieczoru z testami. Zajęcia te przeznaczone były dla uczniów klas ósmych. Tym razem  spotkanie to odbyło się online, co było ciekawym i oryginalnym doświadczeniem. Ósmoklasiści pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego interaktywnie rozwiązywali testy egzaminacyjne, zadania powtórzeniowe oraz ćwiczenia w formie zabawowej. Był również czas na wspólną rozmowę o nurtujących uczniów problemach związanych z egzaminem ósmoklasisty. Z pewnością był to efektywnie i miło spędzony czas.
          • Oferta dla uczniów klas ósmych

• W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemiologicznego spowodowanym rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, uczniowie ósmych klas  nie mogli wziąć udziału w organizowanych co roku Dniach Otwartych Szkół Ponadpodstawowych, a tym samym zapoznać się z ofertą edukacyjną.

• LA CARA twarz

• Dzisiaj przyjrzymy się naszym twarzom 😊

Razem z piosenką zrobimy gimnastykę naszym policzkom 😊

• Międzynarodowy Dzień Rodzin

• 15 maja  obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin.
            Święto, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku,  ma na celu pogłębienie świadomości społeczeństwa, rządów na temat znaczenia rodziny i jej problemów we współczesnym świecie.
          • Komunikat 12.05.20

• W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół zmianie ulegają zaplanowane na początku roku szkolnego terminy niektórych dni dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:
            • obecnie dla uczniów klas I - VII oraz liceum zostały wyznaczone na 16, 17 i 18 czerwca 2020r. (zamiast 21-23 kwietnia 2020r.)
        • el cuerpo humano

• Hola 😊

Dziś będziemy rozmawiać o częściach naszego ciała.

W języku hiszpańskim ciało ludzkie to el cuerpo humano, (czytamy /kłerpo umano/).

• 4 maja - dzień strażaków i kominiarzy

• Międzynarodowe święto strażaków obchodzimy 4 maja - w dniu świętego Floriana, który jest patronem zawodów związanych z ogniem: strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy.
            Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, które dostarczą  nam wiedzy o zawodzie strażaka i kominiarza.