• 10 – 14 września 2018r.

• 1.       WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Wypoczęci, pełni sił i zapału wracamy do szkoły. Pamiętajmy, że najlepsze efekty daje systematyczna praca. Powodzenia!!!

2.       GRATULUJEMY

Julii Czapiewskiej IVa, która zdobyła:

- I miejsce w Kategorii MIX Pucharu Polski Klasy Cadet w roku 2018,

- I miejsce w Kategorii Open Pucharu Polski Klasy Cadet w roku 2018,

- II miejsce w Mistrzostwach Polski w Sprincie w Klasie Cadet.

Julia otrzymała również nominację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata.

Życzymy dalszych sukcesów!!!

3.       ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Od 17 września br. ruszają zajęcia pozalekcyjne. Zainteresowani uczniowie zgłaszają się już w tym tygodniu do nauczycieli prowadzących koła zainteresowań i artystyczne.

- Schola zaprasza na pierwsze spotkanie we wtorek (11.09.18) o godz. 16.00 w salce katechetycznej.

- koło fotograficzne zaprasza w środy na 7 godzinie lekcyjnej do biblioteki (19.09.18).

4.       WYBORY SAMORZĄDOWE

Kampania przedwyborcza Rady Samorządu Uczniowskiego trwa od poniedziałku do czwartku, natomiast wybory odbędą się 14 września  br.(piątek).

5.       SZAFKI UCZNIOWSKIE

Każdy uczeń, który otrzymał kluczyki do szafki jest zobowiązany do utrzymania w nich porządku  oraz  pilnowania kluczyka. Zabrania się przechowywania w szafkach produktów żywnościowych.

6.       KONTAKT Z RODZICAMI

Uczniowie, którzy potrzebują kontaktu z rodzicami mogą skorzystać z telefonu w recepcji szkoły.

7.       ZGŁOŚ PROBLEM

Na pierwszym piętrze obok pokoju nauczycielskiego znajduje się „Skrzynka zaufania”. Każdy, kto ma jakiś problem,
        z którym nie chce zwrócić się osobiście do wychowawcy, nauczyciela, pedagoga, dyrektora lub innego pracownika szkoły może napisać list i wrzucić do skrzynki.

8.       NAKRĘCENI

Rozpoczynamy zbiórkę nakrętek w ramach akcji „Nakręceni”. Pomagamy w ten sposób Izie z pobliskiej miejscowości.

9.       BEZPIECZEŃSTWO

- w piątek (14.09) – od godz. 9.00 odbędą się spotkania uczniów klas pierwszych z dzielnicowym Posterunku Policji
        w Stężycy na temat bezpiecznej drogi do szkoły i domu;

- pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa gdziekolwiek jesteśmy;

- uczniowie, którzy przyjeżdżają do szkoły rowerem ustawiają go na stojaku lub wzdłuż płotu od strony bloku.

10.   BIBLIOTEKA INFORMUJE

Wszyscy uczniowie otrzymali bezpłatne podręczniki. Zgodnie z regulaminem wypożyczania każdy uczeń ma obowiązek obłożenia podręcznika, podpisania (imię, nazwisko, klasa) i dbania o niego przez cały rok szkolny.

Wypożyczanie lektur od 17 września 2018r.

11.   REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONAD GIMNAZJALNYCH

Na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Informacje z przeznaczeniem dla uczniów i ich rodziców będą aktualizowane i uzupełniane o nowe treści.

12.   POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

Wybranie w 1733 roku na króla postępowego Stanisława Leszczyńskiego doprowadziło do zbrojnej interwencji Rosji i osadzenia na tronie Augusta III Sasa, człowieka uległego wobec Moskwy, którego 30-letnie rządy kojarzą się z okresem upadku i nietolerancji. Po burzliwej ostatniej wolnej elekcji na tron wstąpił w 1764 roku Stanisław August Poniatowski, popierany przez carycę Katarzynę II i familię Czartoryskich. Ostatni władca Polski okazał się jednak człowiekiem światłym, pragnącym uzdrowienia państwa. Trzy konfederacje szlacheckie wywołane przez carycę zahamowały jednak reformy, a sejm 1767 roku przyjął prawa kardynalne ( utrwalające m. in. liberum veto, wolną elekcję i umożliwiające wypowiedzenie posłuszeństwa królowi) i uczynił Polskę rosyjskim protektoratem, gwarantką ustroju państwa została Katarzyna II.