• „ Mali tropiciele i odkrywcy przyrody” - sałatka owocowa w oddziałach  zerowych.
      • „ Mali tropiciele i odkrywcy przyrody” - sałatka owocowa w oddziałach zerowych.

• 27.09.2019 19:52
      • W minionym tygodniu w klasach zerowych  było bardzo smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci w ramach innowacji pedagogicznej „Mali tropiciele i odkrywcy przyrody”  na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę.

• Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, oraz ananas.  Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy przyniósł talerzyk  i nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się i wyszła wspaniale!