• Internat jest integralną częścią szkoły. Znajduje się w najbardziej atrakcyjnym miejscu Stężycy, nad samym jeziorem. Placówka posiada bardzo dobre warunki mieszkaniowe oraz do  nauki. Celem  internatu jest przygotowanie młodzieży do samodzielności, umożliwienie i stworzenie optymalnych warunków do realizacji kształcenia oraz zapewnienie stałej opieki.  Nasz internat zapewnia wychowankom opiekę całodobową przez siedem dni w tygodniu. Obecnie w internacie przebywa 23 podopiecznych. Wychowankowie internatu przybyli z całej Polski oraz spoza jej granic, jak również z miejscowości położonych niedaleko Stężycy.  Z wychowankami pracuje wykwalifikowana kadra, posiadająca wyższe wykształcenie w zakresie pedagogiki. Wychowawcy stwarzają młodzieży życzliwą, domową atmosferę. Oferują ciekawe formy spędzania wolnego czasu, organizując szereg zajęć dodatkowych. Odbywają się zarówno spotkania kultywujące święta wg kalendarium, takie jak, Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, obchodzimy Święta Bożego Narodzenia – organizując uroczystą kolację wigilijną, pamiętamy o zmarłych zapalając symboliczny znicz w Święto Zmarłych. Propagujemy także ideę wolontariatu – współpracujemy m.in. z Domem Dziecka w Kościerzynie. Kładziemy też nacisk na zdrowy styl życia, bierzemy udział w  wydarzeniach sportowych, wychodzimy na spacery, organizujemy grilla, czy ogniska. Wychowankowie wiedzą, że mogą się zwrócić do wychowawców z różnymi problemami, zawsze zostaną wysłuchani i mogą liczyć na ich wsparcie i pomoc w każdej trudnej sytuacji, która ich spotka. Dzięki  domowej atmosferze młodzież przebywająca w internacie  czuje się jak „u siebie“.

Kadra internatu:

Patrycja Kuklińska

Małgorzata Tusk

Szymon Benet

Piotr Mach

• zimowy escape room
    • Zdjęcia internatu
    • Gminny koncert kolęd
    • wycieczka klasy 2a i 2c do Gdyni
    • Wigilie w przedszkolu
    • wigilie klasowe
    • Święta w zerówkach