• Zapustowe spotkanie w przedszkolu

• 23.02.2020 18:45
      • Dnia 20.02.20120 r. nasze przedszkole  odwiedzili członkowie  Koła Gospodyń Wiejskich ze Stężycy.
      • Dzieci miały okazję poznać piękne stroje kaszubskie  oraz usłyszeć kaszubskie piosenki. Nasze przedszkolaki i zerówkowicze  wraz   z zaproszonymi gośćmi z wielkim zaangażowanie i starannością wykonały poduszeczki z gęsiego pierza. Dzieci dowiedziały się jak w dawnych czasach wspólnie całymi rodzinami wykonywało się poduszki i pierzyny z pierza gęsiego.

Po skończonej pracy dzieci jadły pyszne racuchy przygotowane przez panie według tradycyjnej receptury. Placuszki te były pieczone z okazji  „ Tłustego czwartku”.

Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie  i ciekawe spotkanie! Zapraszamy do dalszej współpracy z przedszkolem.