• Eksperymentujemy  i robimy doświadczenia

• 01.03.2020 20:26
      • „Powiedz mi, a  zapomnę,

pokaż - a zapamiętam,

pozwól mi działać, a zrozumiem!"

Konfucjusz

• Dnia 27.02.2020r. klasy zerowe w ramach innowacji pedagogicznej obserwowały i wykonywały doświadczenia wraz z panią Marleną Sikorą - nauczycielem fizyki.

Dzieci poznały budowę i właściwości magnezu. Dowiedziały się co to jest żelazna ciecz i opiłki żelaza. Poznały igłę magnetyczną – kompas.

Miały również okazję obserwować doświadczenia z ogniem i świeczką. Poznały zasady bezpieczeństwa związanego z ogniem. Odkryły odpowiedzi na trudne pytania: Co jest potrzebne, aby świeca się paliła? Co widzimy jak świeczka  zgaśnie? Czy można zapalić dym? Jakie są sposoby gaszenia ognia/świeczki? Gaszenie ognia zza butelki. Gaszenie ognia szklanką (ciśnienie). Gaszenie ognia dwutlenkiem węgla (soda + ocet).

Dzieci z  wielkim zainteresowanie oglądały również doświadczenia z cieniem. Czym jest cień i kiedy powstaje? Obserwowały prostoliniowy bieg promieni światła (woda+mleko + laser). Przy pomocy latarki i globusa dowiedziały się jak powstaje dzień i noc oraz zaćmienie słońca i księżyca.

WSZYSTKIE DZIECI Z OGROMNYM ZAINTERESOWANIEM OGLĄDAŁY BARDZO CIEKAWE ZAJĘCIA. ZADAWAŁY MNÓSTWO PYTAŃ, NA KTÓRE PANI MARLENA ZNAŁA ODPOWIEDZI.

Bardzo dziękujemy pani Marlenie za przygotowanie tak atrakcyjnych doświadczeń i eksperymentów.