• Mikołaj w przedszkolu i w klasach zerowych

• 10.12.2020 23:17
      • Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu  to jeden z najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w  roku. Przygotowują się do niego starannie.
      • Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, dzieci  przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  i wszystkie grupy  mogły spotkać tego wyjątkowego gościa, który wręczył każdemu dziecku worek z prezentami. Mikołaj w  tym roku wyglądał wyjątkowo ciekawie, bo był w maseczce. Wręczanie paczek odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały wizytę, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”