• Spotkanie z funkcjonariuszami policji

• 03.10.2022 11:10
      • Dnia 28/09/2022 w przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej w Kartuzach, pani młodszy aspirant Karolina Jędrzejczak i sierżant sztabowy Sebastian Klamrowski.
      • Policjantka podczas spotkania opowiedziała dzieciom o bezpieczeństwie na drodze oraz właściwym postępowaniu w kontakcie z osobami obcymi. Dzieci dowiedziały się też, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz dlaczego tak ważne jest, aby być zawsze widocznym i nosić elementy odblaskowe, przypomniały sobie również wiadomości o numerach alarmowych służb ratunkowych,
        z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Największą atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował obok naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i zobaczyć radiowóz. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. Dziękujemy.