• SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW ZE STRAŻAKAMI

• 05.10.2023 11:45
      • 4 października 2023 r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stężycy.

• W trakcie spotkania wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Przedszkolaki doskonale już wiedzą, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych czy powodzi. Następnie dzieci oglądały stroje strażaków, sprzęt, wóz strażacki i jego wyposażenie oraz miały możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, a także zobaczenia wozu strażackiego „od środka”. Największą frajdę sprawiło przedszkolakom lanie wody z węża strażackiego. Dziękujemy Panom: Robertowi, Marcinowi i Tomkowi za poświęcony czas i prelekcję.