• Świętowanie w klasach zerowych

• 20.12.2019 16:23
      • Świąteczny nastrój zapanował w naszych  zerówkach już 19 grudnia. W tym dniu dzieci zaprezentowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka, do których bardzo pilnie się przygotowywały.
      • Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach wyglądali  doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki  z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

20 grudnia również był dniem bardzo uroczystym. W tym dniu odbyły się Wigilie w klasach zerowych. Wszystkie dzieci   przyszły w tym dniu odświętnie ubrane i w skupieniu oczekiwały na rozpoczęcie Wigilii. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Dzięki wspólnemu kolędowaniu  dzieci utrwaliły sobie znajomość polskich kolęd.  Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych ale  również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.