• 26.09.2022 14:18
      • 4. ZADANIA TYGODNIA   26.09. –  30.09. 2022r.
        1. TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Od poniedziałku 26 września obchodzimy w szkole Tydzień Języków Obcych.
        Wypatrujcie na korytarzach plakatów i ciekawostek, a na lekcjach angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego będziecie dowiadywać się różnych faktów na temat krajów europejskich. Czeka was sporo kreatywnych zadań.
        Najmłodsi  na zajęciach języka angielskiego będą uczyć się powitań w różnych językach oraz tworzyć plakaty i znaczki pocztowe.
        Starsi uczniowie będą pisać dyktanda językowe, nagrywać powitania w różnych językach, słuchać piosenek z różnych krajów i tworzyć małe i większe projekty wraz z nauczycielami języków obcych na lekcjach.
        W środę odwiedzi nas gość specjalny. Uczniowie na zajęciach języka hiszpańskiego będą mieli okazję go poznać.
        W czwartek odbędzie się mini kiermasz wypieków z różnych krajów.

1.  WYBORY RSU

14  września br. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci, którzy zdobyli ponad 35 głosów, wybrali na walnym zebraniu 20.09.2022r. zarząd RSU w składzie:
        Przewodniczący Szkoły Podstawowej - Szczepan Stanisławski VIIc
        Zastępca - Zuzanna Zdrojewska VIIIc
        Sekretarz - Wiktor Mielewczyk VIIIc
        Skarbnik - Tomasz Bronk Vc
        Przewodniczący Sekcji Naukowej - Robert Mielewczyk VIIIa
        Przewodniczący Sekcji Porządkowej - Szczepan Głodowski VIIc
        Przewodnicząca Sekcji Kulturalno - Rozrywkowej - Valieriia Chykalova VIIb
        Przewodniczący Sekcji Sportowej - Kacper Kobiela VIIIa
        Zapraszamy WSZYSTKICH członków RSU na cotygodniowe spotkania w sali 108 w każdy poniedziałek o godz. 10.40 (po trzeciej lekcji).
        Zarząd RSU Liceum Mistrzostwa Sportowego ukształtuje się na walnym zebraniu, które będzie miało miejsce we wtorek 27.09.2022r.  o godz. 9.55.

1. WARSZTATY „MUZYCZNA REGENERACJA”

We wtorek 27 września br. odbędą się warsztaty muzyczne, dla dzieci, które wcześniej zgłosiły chęć udziału.

9.00 – dzieci z „O”b, „O”c i klas II

10.00 -  dzieci „O”a i klas I

11.00 - dzieci z klas III.

1. PIELĘGNIARKA INFORMUJE

28 września br. w klasach „O”  i 29 września br. w klasach I odbędzie się przegląd czystości włosów.

1. SPOTKANIE AUTORSKIE

W dniu 28 września br.  o godzinie 11.30 Gminna Biblioteka Publiczna w Stężycy organizuje spotkanie autorskie  z panią Barbarą Kosmowską.  Będą w nim uczestniczyli uczniowie klas Vc, Vd i VIb.

1. PRÓBNE MATURY

W dniach 28 – 30 września br. odbędą się próbne egzaminy maturalne zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzamin z języka polskiego  i matematyki odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej, natomiast egzamin z języka angielskiego w salach 09 i 13.

1. AKCJA „POMÓŻ ZWIERZAKOWI”

W dniach 4 – 12 października br. na parterze przy gazetce multimedialnej odbędzie się zbiórka karmy, koców i innych artykułów dla zwierząt ze schroniska.

1. WOLONTARIAT

Szkolny wolontariat poszukuje chętnych i odpowiedzialnych osób, które chciałyby swój wolny czas poświęcić innym. Zapisy do wolontariatu odbywają się u pań ze świetlicy.

1. DZIEŃ CHŁOPAKA

Przypominamy, że 30 września przypada Dzień Chłopaka. Pamiętajmy o złożeniu życzeń.