• UCZNIOWIE KLASY 4 B W ZIELONEJ SZKOLE

• 27.11.2023 22:54
      • O tym, że wiedzę można zdobywać nie tylko w szkolnych ławkach, przekonali się uczniowie klasy IV b , którzy w dniach  od 20.11.2023 r. do 24.11.2023 roku  mieli przyjemność uczestniczyć w Zielonej Szkole” w Staniszewie. Wspólnie z opiekunkami brali udział w szerokiej gamie zajęć oferowanych przez Zieloną Szkołę w Staniszewie.
      • Po przyjeździe do ośrodka zapoznaliśmy się z zasadami BHP, regulaminem placówki oraz  planem turnusu. Podczas pięciu  dni pobytu na Kaszubach zdobyliśmy wiedzę dotyczącą lasów i pojezierza kaszubskiego, żyjących tam płazów i gadów, nietoperzy, jeży, wiewiórek i innych zwierząt. Podczas warsztatów zielarskich omówiliśmy wiele pospolitych gatunków roślin, które z pozoru są dla większości tylko zwykłymi „chwastami”. Posłuchaliśmy o najciekawszych ziołach, skupiając się głównie na ich praktycznym wykorzystaniu leczniczym.  Zajęcia astronomiczne w  planetarium przybliżyły nam niezmierzone przestrzenie wszechświata. Z kolei na zajęciach  „Opowieści kamienia polnego” nauczyliśmy się odróżniać podstawowe typy skał przez obserwację i proste eksperymenty. Zapoznaliśmy  się z najczęstszymi skamieniałościami organizmów z morza sprzed 400 milionów lat.

Podczas pobytu  oprócz nauki była również zabawa. Uczestniczyliśmy  w warsztatach wytwarzania papieru pt. Papier czerpany „Produkuję – odzyskuję”. Każdy z nas samodzielnie wykonał  kartkę papieru która stała się naszą własnością. W trakcie zorganizowanych warsztatów mieliśmy okazję  wyrabiać ciasto drożdżowe z którego wyrosły pyszne bułeczki.

Z kolei podczas warsztatów czekoladowych  wcieliliśmy się w rolę mistrzów czekolady – tworzyliśmy i dekorowaliśmy własne tabliczki, które również stały się nasza własnością.

W czwartek wieczorem udaliśmy się pod wiatę gdzie świetnie spędziliśmy czas  na pieczeniu kiełbasek i wspólnym śpiewie świętując urodziny naszego kolegi Dawida. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

Pobyt w Zielonej Szkole  to dla nas bezcenny czas spędzony na integracji. Pozostaną kolorowe zdjęcia i miłe wspomnienia.