• POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

• 23.04.2024 12:35
      • W Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wyłoniono zwycięzców, którzy reprezentować będą powiat kartuski w etapie wojewódzkim.
      • Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kartuzach we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Co roku biorą w nim udział także dzieci i młodzież z powiatu kartuskiego. Do powiatowego turnieju przystąpiło 41 uczestników w trzech kategoriach wiekowych - zwycięzcy gminnych eliminacji. Rywalizacja składała się z testu pisemnego, po którym uczestnicy z największą liczbą punktów zmierzyli się w finale ustnym.

Wyniki powiatowych eliminacji:

I grupa wiekowa (klasy I-IV):

1. miejsce – Dawid Piekarski
        2. miejsce – Antoni Skierka
        3. miejsce – Agata Lelek

II grupa wiekowa (klasy V-VIII):
        1. miejsce – Artur Myszka
        2. miejsce – Agnieszka Szwaba
        3. miejsce – Filip Nikel

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe):

1. miejsce – Karol Merchel
        2. miejsce – Eliza Synak
        3. miejsce – Piotr Szczodrowski

Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Piechowska z klasy 1c oraz Piotr Piechowski z klasy 5a. Wiktoria awansowała do finału i ostatecznie zajęła 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej.
        Gratulujemy wszystkim uczestnikom!