• Stypendia szkolne

• 05.09.2020 17:06
      • INFORMACJA DOTYCZĄCA STYPENDIUM  SZKOLNEGO

Wydział Spraw Społecznych i Lokalnych Urzędu Gminy Stężyca informuje, że  w dniach od 01 września do 15 września 2020r. będzie można składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów- stypendium szkolnego.

• Dokumentami potwierdzającymi poniesione wydatki są faktury, rachunki bądź inne dowody dokumentujące  poniesione wydatki  wystawione z datą począwszy od 1 lipca 2020 r.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń zamieszkały na terenie gminy Stężyca, jeżeli rodzina ucznia znajduje się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie (dochód z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku nie może przekroczyć kwoty 528,00 zł w przeliczeniu na 1 osobę), w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Druk wniosku można pobrać w każdym sekretariacie szkoły na terenie gminy, w Wydziale Spraw Społecznych i Lokalnych Urzędu Gminy Stężyca ul. Parkowa 1 oraz na stronie internetowej BIP Gmina Stężyca, w zakładce „Jak załatwić sprawę?”.

WNIOSEK_O_PRZYZNANIE_STYPENDIUM_SZKOLNEGO.pdf