• Dowozy do szkoły na czas strefy czerwonej - informacja

• INFORMACJA DOTYCZĄCA DOWOZÓW UCZNIÓW DO SZKÓŁ

ZBIOROWYM TRANSPORTEM PUBLICZNYM W GMINIE STĘŻYCA

•

W związku z sytuacją, że powiat kartuski od dnia 26 września 2020 roku będzie znajdował się w Czerwonej Strefie informujemy, że zgodnie Ministerialnymi wytycznymi dot. publicznego transportu drogowego w autobusach można zajmować - 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Wobec powyższego, autobusy Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. będą zabierały dzieci zgodnie z powyższymi wytycznymi – co może spowodować, iż Państwa dzieci będą musiały poczekać dłużej na przystanku na przyjazd autobusu.

Dodatkowo informujemy, że w przypadku spóźnienia się dziecka na lekcje, nie będzie Mu wstawione spóźnienie czy nieobecność.

Prosimy wszystkich Państwa rodziców uczniów dowożonych o wyrozumiałość w czasie obowiązywania Strefy Czerwonej.

Harmonogram dowozów i odwozów zostanie podany
        na stronie internetowej szkoły!!!

Powyższa informacja nie dotyczy busów dowożących uczniów SMS.