• 02.02.2021 21:25
      • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet  współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

• Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Nadchodzący Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego, z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach :

dla klas I-III – przygotuj rysunek dowolną techniką pt.”Jestem bezpieczny w sieci” format A3, A2, A1.

dla klas IV-VI – przygotuj krótki komiks pt.”Stop Hejtowi w Sieci”. Praca musi być wykonana przez Ciebie własnoręcznie dowolną techniką. Prace wykonaj w formacie A4 lub A3, jeśli korzystasz z programu graficznego- plik dostarcz w postaci wydruku, na pendrivie lub wyslij pocztą na adres: ojakubek.zkiw@gmail.com

dla klas VII-VIII – nakręć krótki filmik pt.”Jak bezpiecznie korzystać ze smartfona” (format AVI, MP4) . Prace można zgłaszać indywidualnie lub w parach. Pamiętaj- bohaterem Twojego filmu możesz być tylko Ty. Nie możesz wykorzystywać wizerunku innych osób.

Wszystkie prace konkursowe należy składać do p. Oliny Jakubek w nieprzekraczalnym terminie do 12 lutego (piątek).