• PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

• 06.03.2021 20:26
      • W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza imprez bibliotecznych.
      • Oficjalne przyjęcie dzieci do grona czytelników biblioteki szkolnej  nastąpiło w dniach 2, 3, 4 marca br. Do tej pory książki czytali im rodzice, dziadkowie  i pani w szkole. Dopiero gdy uczniowie poznają cały alfabet       i są w pełni gotowi do samodzielnego czytania mogą korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej. Po wysłuchaniu kilku zdań na temat korzyści płynących z czytania i zasad właściwego obchodzenia się z książką nadszedł czas na uroczyste ślubowanie.  Przyrzekali, że zawsze będą szanować  książki, korzystać z ich mądrości   i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książkę i okolicznościowy dyplom. Pełni wrażeń uczniowie ruszyli do biblioteki by wypożyczyć pierwszą książkę.