• 28.02.2022 13:13

28.02. – 04.03. 2022r.

1. DZIĘKUJEMY

Wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazali dary na rzecz potrzebującej rodziny.

1. SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 02 – 04. 03. 2022r.

Tegoroczne rekolekcje będą się odbywały w trakcie trwania rekolekcji parafialnych. Harmonogram przedstawia się następująco:

Środa Popielcowa

10.40 Msza św. z nauką dla dzieci kl. I-IV (opiekę sprawują nauczyciele mający zajęcia)

16.30 Msza św. z nauką dla dzieci kl. V-VII (bez VIIa)

20.00 Msza św. z nauką dla młodzieży kl. VIIa, VIII, liceum

16.30 Msza św. z nauką dla dzieci kl. III (opiekę sprawują rodzice)

20.00 Msza św. z nauką dla młodzieży kl. VIII, liceum

Piątek

10.40 Droga Krzyżowa dla dzieci z nauką kl. I-IV (opiekę sprawują nauczyciele mający zajęcia)

16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci z nauką rekolekcyjną kl. V-VII (bez VIIa)

19.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży
        20.00 Msza św. z nauką dla młodzieży kl. VIIa, VIII, liceum

Uwaga!

Dla uczniów uczestniczących w rekolekcjach w godzinach popołudniowych szkoła

nie organizuje  odwozów.

1. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

W związku z obchodzonym 21 lutego Dniem Języka Ojczystego Samorząd Szkolny ogłasza konkurs na plakat dotyczący kultury języka pt. „Bądź kulturalny – NIE! wulgarny”. Plakat należy wykonać na zajęciach z wychowawcą i złożyć do opiekunów RSU do 11.03.2022.

W czwartek 3.03. odbędzie się również Szkolne dyktando ortograficzne. Prosimy o wytypowanie
         2 przedstawicieli z każdej klasy. Harmonogram:

- kl. I – III godz. 8.10 – stołówka

- kl. IV – VI godz. 8.30 – stołówka

- kl. VII – VIII godz. 9.00 – stołówka

- liceum – godz. 12.50 – stołówka.

1. NARODOWY  DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
           W 2001 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę, w której uznał zasługi organizacji
           i grup niepodległościowych, które po zakończeniu
          II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie    nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym
           i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji
          Wolność
           i Niezawisłość
          . Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym.
        2. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY
          Międzynarodowy Dzień Pisarzy ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club. Jego celem jest promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Przy okazji święta biblioteka zaprasza do wypożyczania ciekawych pozycji książkowych.
        3. MARZEC MIESIĄCEM PROFILAKTYKI

W tym roku ponownie zaplanowano cykl działań profilaktycznych dla całej społeczności szkolnej.
        Zajęcia będą dostosowane do potrzeb sygnalizowanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców.

1. ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE

W związku z rozporządzeniem z dnia 8 lutego 2022r. dla uczniów posiadających opinię, orzeczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  lub wymagających dodatkowego wsparcia zostaną zorganizowane zajęcia specjalistyczne : terapia pedagogiczna, terapia logopedyczna, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne oraz inne zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie. Zajęcia będą prowadzone od marca 2022 r. do dnia 20 grudnia 2022 r. Zgody na udział w zajęciach zostaną rozdane przez wychowawców klas.

Udział w zajęciach jest dobrowolny oraz nieodpłatny.

1. ZBIÓRKA DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Zbiórka rozpocznie się w poniedziałek 28 lutego i będzie trwała do piątku 4 marca.  Prosimy o   zapakowanie  darów w specjalnie oznaczone pojemniki. Rzeczy można zostawić w głównym holu szkoły.
        Potrzebne są:

• ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
        • KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
        • ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
        • NOWE koce i śpiwory!

9. KONKURS  O JÓZEFIE WYBICKIM

Zachęcamy uczniów klas VI – VIII do udziału w konkursie KASZUBI WCZORAJ I DZIŚ „Józef Wybicki - życie i dzieło twórcy Polskiego Hymnu Narodowego. Chętni uczniowie mogą się zgłaszać do
        p. Ewy  Felskowskiej do 4 marca 2022r.

10.  PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
        Kolejny próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 9 – 11.03.2022r.