• 14.03.2022 11:23

14.03. – 18.03. 2022r.

1. PODZIĘKOWANIA
          Bardzo dziękujemy:
        • członkom Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunom za przygotowanie obchodów Święta Szkoły Podstawowej;
        • opiekunom i członkom zespołu „Promyki”  za występ w nowo otwartej Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy.
        1. GRATULACJE

Serdecznie gratulujemy siatkarskiej drużynie juniorek  młodszych oraz trenerom zajęcia I miejsca w ćwierćfinale Mistrzostw Polski i zakwalifikowania się do turnieju półfinałowego.

1. MARZEC MIESIĄCEM PROFILAKTYKI

W tym tygodniu odbędą się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas VII i VIII z zakresu pierwszej pomocy oraz spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego w Kartuzach panią Joanną Stellą – Borkowicz. Dla wychowawców klas I – VI przygotowano materiały do przeprowadzenia zajęć z zakresu profilaktyki. Przedszkole będzie gościć panią Agnieszkę Tusk z Nadleśnictwa Cewice, która wprowadzi dzieci w tajniki życia lasu. Ponadto każda grupa otrzymała doniczki, ziemię i nasiona, aby przy sadzeniu razem cieszyć się wiosną

1. DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
          W 17 marca  będziemy obchodzić „ Dzień Świętego Patryka” (St Patric’s Day).  W tym dniu  zostanie  przeprowadzony  szkolny konkurs wiedzy o Irlandii i św. Patryku. Można będzie również zakupić różnego  rodzaju smakołyki. Wszystkich uczniów zachęcamy do ubrania się w kolorze zielonym bądź założenia elementu kulturowego związanego z Irlandią (kapelusz Leprechauna albo koniczynka).
        2. PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

W piątek 18 marca w bibliotece szkolnej odbędzie się pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych.  Na drugiej godzinie lekcyjnej klasa  Ic, na  trzeciej -  klasa Ia i na piątej godzinie lekcyjnej  klasa Ib.
        3.  DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW
          Dzień Jedności Kaszubów to święto obchodzone corocznie  19 marca upamiętniające pisemną wzmiankę o Kaszubach w bulli Grzegorza IX. 19 marca 1238 papież zatytułował szczecińskiego księcia   „księciem Kaszub”, potwierdzając dobra podarowane przez Bogusława I zakonowi joannitów pod Stargardem nad Iną. Była to prawdopodobnie pierwsza historyczna wzmianka o Kaszubach. Obchody święta mają na celu promowanie kultury kaszubskiej. Organizowane są kiermasze twórców ludowych,  wystawy rękodzieł, spotkania rocznicowe upamiętniające chwile znaczące dla Kaszub na przełomie lat, przypominające istotne wydarzenia lub postacie, które miały wpływ  na ich  historię.  Zachęcamy, aby włączyć się w naszej szkole w obchody tego święta, zakładając w piątek 18 marca żółto – czarne elementy ubioru.
        4. BADANIA SPORTOWCÓW
          Dzisiaj trwają nadal badania uczniów klas sportowych. Kolejny termin wyznaczono na 28 marca 2022r.