• ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

• 22.03.2022 08:41
      • 9 marca 2022r. obchodziliśmy święto Szkoły Podstawowej im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Stężycy.
      • Święto było okazją do wspomnienia patrona szkoły Eugeniusza Kwiatkowskiego: wybitnego działacza gospodarczego, zasłużonego dla budowy portu w Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego, wicepremiera rządu w latach 1935-1939. Uczniowie uczestniczyli tego dnia w Konkursie Wiedzy o Patronie i Regionie oraz rywalizacji sportowej, przygotowanych przez uczniów z Rady Samorządu Uczniowskiego. Drużyny zmierzyły się z trudnymi pytaniami dotyczącymi m.in. życia i działalności Eugeniusza Kwiatkowskiego, tłumaczyły kaszubskie słówka, wykazały się wiedzą geograficzną o Pomorzu, a także brały udział w rzutach do celu, wyścigach drużynowych czy rzucaniu piłką lekarską. Wszyscy się świetnie bawili, a wyniki w konkursie przedstawiają się następująco:

klasy czwarte - I miejsce IVb

klasy piąte - I miejsce Vc