• 28.03.2022 12:18

28.03. – 01.04. 2021r.

1. PODZIĘKOWANIA
          Serdecznie dziękujemy nauczycielom języka angielskiego i niemieckiego oraz uczniom klas 8b, 8c, 7b, 8a
          i 5b za zaangażowanie w organizację obchodów Dnia św. Patryka w naszej szkole. Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach organizowanych z okazji tego święta.
          Poniżej przedstawiamy wyniki konkursów:

Konkurs na portret Leprechauna:
          I miejsce:
          Karolina Bednarek kl.4a
          Michał Karasiński kl. 4d
          Ignacy Rambowski kl. 4c
          II miejsce:
          Zofia Trzebiatowska kl. 6b
          Natalia Żołnowska kl 4d
          Karol Plichta kl.5b
          III miejsce:
          Wiktoria Plichta kl.4d
          Roksana Kołsut kl.5b
          Paulina Trela kl.4d
          Milena Igel kl.4a
          Konkurs wiedzy o Irlandii:
          I m. Michał Krzaczkowski kl.7c
          II m. Anna Puzio kl.7b
          III m. Izabela Pobłocka kl. 7c

1. RSU INFORMUJE
          Rada Samorządu Uczniowskiego zaprasza uczniów klas III-VIII SP do wzięcia udziału w konkursie
          Mistrz słówek 2022, który odbędzie się w środę 30 marca w stołówce szkolnej. Prosimy o wyznaczenie po dwóch uczniów z klas III-VIII, którzy zmierzą się z językiem angielskim i po dwóch uczniów klas VII-VIII, którzy spróbują swych sił w potyczce z językiem niemieckim.

Natomiast w  czwartek 31 marca RSU zaprasza serdecznie na sandwiche!

1. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W obchody te włączą się również przedszkolaki.

Dnia 30 marca najmłodsza grupa przedszkolaków 2,5 i 3 – latki wystąpią dla swoich rówieśników i klas zerowych w przedstawieniu „Powitanie wiosny”.

1. MARZEC MIESIĄCEM PROFILAKTYKI

29 marca nastąpi kontynuacja warsztatów z psychologiem dla klas IV.

31 marca będziemy gościć w szkole specjalistę, który poprowadzi warsztaty  w klasach ósmych dotyczące pracy policjanta.

1. TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
          30 marca w ZKiW w Klukowej Hucie odbędą się eliminacje gminne turnieju . Naszą placówkę będą reprezentować 3 drużyny.                                     Życzymy powodzenia!

2. KONKURS WIELKANOCNY

Ogłaszamy konkurs plastyczny dla klas I – V na kartkę wielkanocną. Technika dowolna. Prace należy składać do świetlicy szkolnej do dnia 1 kwietnia 2022r. Kartka musi zawierać imię, nazwisko ucznia oraz klasę.

1. KONKURS POEZJI I PROZY KASZUBSKIEJ „RODNÔ MÒWA”

28.04.2022 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy odbędą się gminne eliminacje Konkursu Poezji i Prozy Kaszubskiej  „RODNÔ MÒWA”. Uczniowie, którzy  chcieliby wziąć udział w tym konkursie mogą zgłosićsię  do pań: Ewy Felskowskiej, Patrycji Stenzel i Aldony Mańskiej. Szkolne eliminacje odbędą się 19 kwietnia 2022r.

1. XXI  DIECEZJALNY KONKURS POEZJI MARYJNEJ 2022r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim poezji maryjnej. Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do nauczycieli religii do dnia 31 marca 2022r. Eliminacje szkolne odbędą się 6 kwietnia o godzinie 9.00w bibliotece  szkolnej. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły.

Konkurs_Poezji_Maryjnej_-_REGULAMIN.pdf

1. BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE
          Od 28 marca zniesiono obowiązek noszenia maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych z wyjątkiem instytucji opieki medycznej.