• Święto szkoły podstawowej

• 09.03.2020 19:27
      •           Dnia 9 marca 2020r. Szkoła Podstawowa im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Stężycy upamiętniła 39 rocznicę nadania  imienia i wręczenia sztandaru.

•         Obchody rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie uczniowie uczestniczyli w koncercie muzyki instrumentalnej w wykonaniu absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku,  Państwa Klaudii i Filipa Cieszyńskich. Odbyły się również spotkania z emerytowanymi nauczycielami ZKiW w Stężycy, w czasie których zaproszeni goście opowiadali o swoich doświadczeniach zawodowych oraz wspominali dzień nadania imienia.                   Samorząd Uczniowski z okazji tego święta przeprowadził konkurs   na najładniejszy portret Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Dzień był szczególny. Minął w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie mieli możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym.