• 29.05.2023 10:24
      • 33.  ZADANIA TYGODNIA
        29.05 – 02.06. 2023r.
        1. GRATULUJEMY
          - Uczniom, którzy w  powiatowych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej ,,Rodnô Mòwa zajęli następujące miejsca:
          w kategorii klas VII- VIII
          II miejsce  Diana Cybulska kl. VIIIb
          w kategorii przedszkolnej
          III miejsce Rozalia Orlikowska kl. 0b
          wyróżnienie Wiktoria Piechowska kl. 0b
          w kategorii  klas I- III
          udział  Piotr Zielonka kl. IIb
          w kategorii klas IV-VII
          udział Monika Szynszecka kl. VIb

- Uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym turnieju „Cztery w rzędzie”

w kategorii klas II-III:

I miejsce  Klaudiusz Felskowski kl. III b

w kategorii klas V

I miejsce Szymon Duzowski kl. V c

w kategorii klas VI

I miejsce i tytuł ARCYMISTRZA otrzymał Jakub Laskowski kl. VI b

1. PODZIĘKOWANIA
          Serdecznie dziękujemy nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom za pomoc w organizacji tegorocznej sesji egzaminacyjnej.
        2. DZIEŃ DZIECKA

Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku. Został on ustanowiony w celu upowszechnienia ideałów  związanych z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych w 1954 roku z inicjatywy ONZ i obchodzony jest od 1955 roku w wielu krajach na świecie.

W naszej szkole zaplanowano następujący harmonogram obchodów Dnia Dziecka:

- klasy 0 – II w  godz.  8.05 – 12.30;

- klasy III – VIII i LO   w godz. 8.05 – 13.25

Ustalone godziny nie  dotyczą klas wyjeżdżających na dłuższe wycieczki.

Dla uczniów przygotowano następujące atrakcje:

- 8.30 – 11.00 pokazowy trójmecz siatkarski (dziewczęta, chłopcy, nauczyciele) w hali;

- 8.30 – warsztaty kulinarne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w stołówce szkolnej;

- 8.30 – 14.00 – darmowe: dmuchańce, kucyki, wata cukrowa, popcorn, bańki, fontanna czekoladowa, lody;

- 8.30 – zawody sportowe z nagrodami dla klas IV – VIII na orliku;

- 10.00 – darmowe kiełbaski z grilla przy orliku;

- 12.30 – pokazowy mecz piłki nożnej ( uczniowie – nauczyciele) na stadionie Raduni.

Szczegółowe informacje będą dostępne u wychowawców klas.

W tym dniu będzie obowiązywał zmieniony harmonogram odwozów – można go znaleźć na stronie internetowej szkoły.

1. EGZAMIN  NA KARTĘ ROWEROWĄ

W środę 31 maja br. o godz. 8.00 odbędzie się  egzamin teoretyczny na kartę rowerową. Uczniowie oczekują w salach, w których mają lekcje.

1.  „MAŁY KOREK – WIELKA SPRAWA”
          W najbliższy piątek na holu przy sekretariacie odbędzie się ostatnia w tym roku szkolnym zbiórka plastikowych nakrętek.
        2. KLUCZYKI OD SZAFEK

Do dnia 12 czerwca wychowawcy proszeni są o zebranie od uczniów kompletów  kluczyków od szafek (dwa kluczyki i dwie zawieszki) i przekazanie ich  do pani Jolanty Szmyt. Prosimy, aby uczniowie  posprzątali swoje szafki, zanim zwrócą kluczyk wychowawcy.

1. BIBLIOTEKA INFORMUJE

Zbliża się koniec roku szkolnego, w związku  z tym każdy uczeń ma obowiązek rozliczyć się
        z wypożyczonych lektur i podręczników. Terminy rozliczania:

- do 14 czerwca -  wypożyczone lektury z biblioteki;

- do 21 czerwca -  pobrane podręczniki;

Natomiast zeszyty lektur prowadzone przez chętnych uczniów klas I – III należy zwrócić do 12 czerwca. Zeszyty oddane po terminie nie będą oceniane.