• 13.11.2023 17:26
        13 – 17 listopada 2023 r.
      • GRATULACJE
        RSU gratuluje zwycięzcom konkursów dotyczących Święta Niepodległości. Wyniki zamieszczone są w załączniku.

PODZIĘKOWANIA
        - dla opiekunów i przedstawicieli RSU za zapalenie zniczy na grobach zmarłych nauczycieli oraz zorganizowanie konkursów związanych ze Świętem Niepodległości,
        - dla uczniów klasy Vb i Vc oraz nauczycieli: Stelli Trzebiatowskiej, Moniki Serkowskiej, Emilii Sikory-Ellwart. Marii Bronk, Dawida Klawikowskiego, Rafała Rekowskiego, Marcina Wolskiego  za przygotowanie pięknej akademii patriotycznej,
        – dla inicjatorów Wieczoru z Niepodległą  i wszystkich  osób biorących w nim udział: kapeli kaszubskiej Tuba Band pod batutą Macieja Rambowskiego, scholi Pod niebiosa prowadzonej przez Kamilę Brunkę, Ewę Formelę i Marcina Szmytkę, Koła Gospodyń Wiejskich ze Stężycy oraz rodziców uczniów klas Vb i Vc;
        - dla  uczniów, nauczycieli i pracowników, którzy włączyli się w akcję „Szkoła do Hymnu”,
        - dla delegacji i pocztów sztandarowych: szkoły podstawowej oraz DH „Koniczyna” uczestniczących w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Szymbarku.

FLUORYZACJA
        W czwartek 16 listopada br. odbędzie się fluoryzacja w klasach IV, V i VI. Prosimy o przyniesienie szczoteczek do zębów.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

Międzynarodowy Dzień Tolerancji  – święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
        Tego i każdego innego dnia zachęcamy do wzajemnego szacunku, zrozumienia i życzliwości.

RSU ZAPRASZA
        W czwartek 16 listopada br. Rada Samorządu Uczniowskiego zaprasza na gofry!

KONKURS „POLACY, KTÓRYCH POZNAĆ WARTO…- „MIKOŁAJ KOPERNIK”
        Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie, proszeni są o zgłoszenie się do p. Magdaleny Wysockiej. Eliminacje szkolne odbędą się 17 listopada br. w świetlicy.

ZBIÓRKA CHARYTATYWNA
        W dniach 13-24 listopada 2023r. będzie trwała zbiórka charytatywna dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’Paulo w Kartuzach. Bardzo prosimy o przyłączenie się do akcji - zbieramy środki higieniczne (szampony, mydło, ręczniki itp.) oraz słodycze. Artykuły można zostawiać u pedagoga szkolnego lub złożyć w przygotowanym pojemniku na holu głównym szkoły obok wejścia do świetlicy.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
        Wychowawcy internatów wraz z wychowankami mają przyjemność ogłosić organizację tygodnia życzliwości w naszej szkole, który odbędzie się w dniach 20-24 listopada 2023 roku. Pod hasłem "Rozpal iskry życzliwości" chcielibyśmy razem stworzyć atmosferę pełną ciepła, uśmiechów i serdeczności.  Zachęcamy do napisania miłych listów do kolegów, koleżanek oraz nauczycieli, które będzie można wrzucić do specjalnej skrzynki „Listy życzliwości”w holu koło świetlicy. Proponujemy również przygotowanie paczek ze słodyczami dla Środowiskowego Domu Samopomocy w ramach akcji „Słodkości dla sąsiadów”.

GÓRA GROSZA
        Nasza szkoła w tym roku ponownie przyłącza się do akcji  Góra Grosza, której jest to już XXIV edycja. W związku z tym w najbliższą środę odbędzie się zbiórka monet.

RADA RODZICÓW INFORMUJE
        Rada Rodziców organizuje konkurs dla klas na stroiki i ozdoby świąteczne. Podpisane prace będzie można składać do 4 grudnia br. do biblioteki szkolnej. W grudniu odbędzie się także loteria fantowa. Każdy uczeń może przynieść rzecz, która będzie brała udział w loterii.

REKOLEKCJE KERYGMATYCZNE
        W dniach 17 – 18 listopada br. w naszej szkole w sali gimnastycznej odbędą się rekolekcje dla uczniów klas ósmych. W piątek będą trwały w godzinach:  17:30 - 19:30 w sobotę 9:00 – 15:30.

SPRAWY PORZĄDKOWE
        Od poniedziałku do piątku br. w głównym holu na parterze będą wyłożone odzież i obuwie pozostawione przez uczniów. Prosimy o przejrzenie rzeczy.

WYNIKI KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ RSU

Co pamiętasz na temat odzyskania Niepodległości przez Polskę?
        KLASY VII-VIII SP:
        I miejsce - Jacek Butowski VIIb 10/10 pkt.
        II miejsce - Filip Kulaszewicz VIIb 9/10 pkt.
        III miejsce - Filip Synak VIIIa 8/10 pkt., Jakub Laskowski VIIb 8/10pkt.
        IV miejsce - Nikodem Struck VIIIa 7/10 pkt., Jan Jaszul VIIIa 7/10 pkt.
        LICEUM
        I miejsce - Robert Mielewczyk ILO 12/15 pkt.
        II miejsce - Oliwier Smolarczyk IILO  11/15 pkt.
        III miejsce - Oliwia Spławska IVLO 9/15 pkt., Zuzanna Maciejewicz IIILO 9/15pkt., Damian Plata ILO 9/15 pkt.
        IV miejsce - Milan Kirschen ILO 8/15 pkt.

Konkurs plastyczny Symbole narodowe

II miejsce - Alan Lademan Va
        III miejsce - Tomasz Bronk VIc
        IV miejsce -Oliwier Grabowski VIa