• 27.11.2023 22:28
        27.11 – 01.12. 2023 r.
      • GRATULACJE
        RSU gratuluje zwycięzcom konkursu plastycznego Portret mojego misia:
        3-4 latki
        I miejsce - Monika Chylewska
        II miejsce - Amelia Breza, Sirbu Delia
        III miejsce - Maksymilian Pobłocki
        Wyróżnienie - Agata Jakubek
        5 latki
        I miejsce - Iga Jędrzejczak
        II miejsce - Aleksander Nowicki, Wiktoria Czaja
        III miejsce - Liwia Kamrowska, Karol Formela
        Wyróżnienie - Jakub Gołąbek
        Klasy 0
        I miejsce - Aleksandra Cichosz
        II miejsce - Antonia Deja, Stanisław Jeżewski
        III miejsce - Zofia Makowska, Antonina Piekarska
        Wyróżnienie - Maks Mielewczyk

PODZIĘKOWANIA
        Serdecznie dziękujemy:
        -  uczniom, którzy włączyli się w akcję charytatywną dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej
           prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’ Paulo w Kartuzach;

-  uczniom i rodzicom za przyniesienie słodkości na kiermasz organizowany przez wychowawców świetlicy;
        - uczniom z internatów oraz opiekunom za zorganizowanie pięknej akcji „Tydzień Życzliwości”;
        - członkom pocztu sztandarowego i harcerzom oraz opiekunom za udział w uroczystości odpustowej
          w naszej parafii.

WOJEWÓDZKI KONKURS „POLACY, KTÓRYCH POZNAĆ WARTO” – MIKOŁAJ KOPERNIK
        W najbliższą środę 29 listopada br. o  godz. 9:00 w sali gimnastycznej rozpocznie się XXII edycja konkursu.
        Sprawy organizacyjne: sala gimnastyczna będzie niedostępna do godz. 13:00, sala 203 będzie zajęta w godz. 9:00 – 10:00. Prosimy wszystkich uczniów o dostosowanie się do zaleceń nauczycieli dyżurujących oraz zachowanie porządku i ciszy. Naszej reprezentacji życzymy powodzenia!

RSU INFORMUJE
        W piątek 1 grudnia br. w godz. 18:00 – 21:00 odbędzie się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas VI-VIII.

PRZYPOMINAMY
        W niedzielę 3 grudnia br. w godz. 14:00 – 19:00 odbędzie się Rodzinny Kiermasz Świąteczny organizowany przez Radę Rodziców ZKiW w Stężycy. W programie m.in.: występy artystyczne, loteria fantowa, kafejka. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

DOKARMIANIE PTAKÓW
        Za oknami robi się coraz chłodniej, a temperatura powietrza spada poniżej zera. To oznacza,
        że na naszą pomoc coraz bardziej liczą żyjące w pobliżu  ptaki.
        Dobór pokarmu jest bardzo ważny,
        dlatego warto wiedzieć, czym karmić latających przyjaciół, aby im pomóc, a nie zaszkodzić.
        Jednym z dobrych pomysłów na pokarm są wszelkiego rodzaju nasiona, m.in. słonecznika,
        kukurydzy, a także: proso, pszenica, owies, orzechy, suszone  lub  świeże owoce czy gotowane warzywa.