• Wyniki XXII Wojewódzkiego Konkursu „Polacy, których poznać warto”

• 04.12.2023 00:59
      • 29 listopada 2023 roku w ZKiW w Stężycy odbył się finał XXII Wojewódzkiego Konkursu „Polacy, których poznać warto” pod patronatem Wójta Gminy Stężyca.  Bohaterem tej edycji był Mikołaj Kopernik, gdyż właśnie w 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin tego wybitnego Polaka.
      • Cieszymy się, że do zmagań konkursowych przystąpiło 33 uczniów z 11 szkół podstawowych z terenu powiatu kartuskiego i bytowskiego. Ich wiedzę oceniało jury w składzie:

Anna Piwowarczyk - zastępca kierownika Działu Wystaw i Edukacji w Centrum Nauki Experyment w Gdyni;

Ewa Cybula - emerytowana nauczycielka historii, która uczestniczyła z  uczniami szkoły w Mściszewicach w konkursie od samego początku aż do XXI edycji;

Michalina Zaworska - nauczycielka geografii, przewodnicząca komisji przyrodniczej w ZKiW w Stężycy, autorka pytań do  konkursu w kategorii klas IV – VI.

Laureatami konkursu zostali:

- w kategorii klas IV – VI

I miejsce – Paulina Stencel ZS w Parchowie

II miejsce – Maria Młyńska ZKiW w Gołubiu

III miejsce – Weronika Sołtysek SP w Somoninie

wyróżnienia: Miłosz Hinc i Mikołaj Hinc SP w Sulęczynie

- w kategorii klas VII – VIII

I miejsce – Piotr Wesołowski SP nr 2 w Kartuzach

II miejsce – Łukasz Reszka ZS w Parchowie

III miejsce – Maja Piask SP w Kożyczkowie

wyróżnienia: Wiktoria Chrapkowska ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej, Łukasz Nowak ZS w Parchowie.

Wszyscy laureaci, a także pozostali uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Stężyca, Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz ZKiW w Stężycy.

Bardzo dziękujemy reprezentacjom szkół, które wzięły udział w konkursie, członkom jury, Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Urzędowi Gminy w Stężycy, Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy oraz nauczycielom i pracownikom ZKiW w Stężycy za zaangażowanie i współpracę w organizacji konkursu.