• 19.02.2024 23:58
        19.02. – 23.02. 2024 r.
      • GRATULACJE
        Gratulujemy zwycięzcom IV edycji Szkolnego konkursu na najciekawszą konstrukcję z klocków Lego                  pt. „Ferie zimowe w Stężycy”

w kategorii dzieci przedszkolnych:

wyróżnienie – Aleksander Mielewski 0b i Maksymilian Mielewski gr. 4-5 latki

w kategorii klas I-III:

I miejsce – Maksymilian Dopke kl. Ia

II miejsce – Mikołaj Skrzypkowski kl. Ic

III miejsce – Agata Gańska kl. Ia

w kategorii klas IV-VI

I miejsce – Alicja Karasińska IVa i Michał Karasiński kl. VId

II miejsce – Stanisław Mielewczyk kl. VId

III miejsce – Oliwier Cirzon kl. VId

Wręczenie nagród nastąpi w środę 21 lutego br. o godzinie 900 w świetlicy szkolnej.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
        Coroczne święto obchodzone jest 21 lutego.  Ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w środę na czwartej lekcji w świetlicy szkolnej przeprowadzą szkolne dyktando dla uczniów klas III-VIII SP i LO. Należy wyznaczyć po trzech uczniów z każdej klasy.

RSU INFORMUJE
         Rada Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratuluje zwycięzcom Konkursu na Najpiękniejszą Walentynkę:
         I miejsce - walentynka dla pani Celiny Neubauer,
         II miejsce - walentynka dla pani Magdy i walentynka wykonana przez Agatę Kołodziejczyk,
         III miejsce - walentynka dla Mileny, walentynka dla Karoliny i walentynka wykonana przez Karolinę Hincę.
         Twórcy prac proszeni są o zgłoszenie się do opiekunów RSU.

Gratulujemy również uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom pierwszych w naszej szkole zawodów Strongman:
         I miejsce -  Kacper Kasiborski ILO,
         II miejsce -  Dominik Breska VIIb, Szczepan Stanisławski VIIIc,
         III miejsce -  Przemysław Reiter VIIIa.

W środę Rada Samorządu Uczniowskiego sprzedawać będzie popcorn, a zebrane w ten sposób środki przekażemy na rzecz chorej na SMA Izabeli Tomaczkowskiej.

W piątek RSU zaprasza uczniów klas IV-VIII SP i I i II LO na turniej gry brawl stars. Konkurs odbędzie na drugiej lekcji w świetlicy szkolnej. Prosimy wyznaczyć z każdej klasy drużyny 3-osobowe, uczniowie przychodzą z telefonem zaopatrzonym w łącze internetowe.

BIBLIOTEKA INFORMUJE

W tym tygodniu książki będzie można wypożyczać na przerwach po drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej.

ZBIÓRKA CHARYTATYWNA
        RSU i Zespół ds. wolontariatu organizują zbiórkę fantów na loterię, która odbędzie się 24 lutego podczas Strażackiego marszu wraz z charytatywną zbiórką dla Izy Tomaczkowskiej w Szymbarku. Fanty należy złożyć do czwartku 22 lutego br. w świetlicy szkolnej.

FLUORYZACJA
        W czwartek 22 lutego br. odbędzie się fluoryzacja dla uczniów klas I-VI. Należy pamiętać o przyniesieniu szczoteczek do zębów.

ZBIÓRKA NA BEZDOMNE KOTY

Z okazji Dnia Kota nasza szkoła rozpoczyna zbiórkę charytatywną na rzecz bezdomnych kotów. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane Fundacji KASZUBSKIE KOTY, która od wielu lat działa na terenie Stężycy i pomaga bezdomnym i chorym zwierzętom. Potrzebne są karmy, żwirki, zabawki, kocyki, drapaki.
        Rzeczy można składać w szkole na parterze do 1 marca br.
        Zachęcamy do wsparcia Fundacji KASZUBSKIE KOTY!

SPOTKANIE Z PISARKĄ
        W przyszły poniedziałek 26 lutego br. wychowankowie świetlicy będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią Katarzyną Bielińską – autorką i ilustratorką książek dla dzieci.