• 26.02.2024 23:18
               26.02. – 01.03.2024 r.
      • GRATULACJE
        Gratulujemy:

- drużynie juniorek zajęcia I miejsca w półfinale Mistrzostw Polski w Siatkówce;  wystąpią one  w finale Mistrzostw Polski Juniorek w Stężycy w dniach 05 – 09. 03 br.
        - drużynie dziewcząt w skłądzie: Marta Łyczko kl. VIIIb, Agnieszka Klinkosz kl. VIIIb, Emilia Gostkowska kl. VIIIb,
        Lena Gostkowska kl. VIIIb, Dorota Sobisz kl. VIIIb, Marta Laska kl. VIIc, Oliwia Żywicka kl. VIIb, Klaudia Ziegert kl. VIIc oraz Anastazja Węsierska kl. VIIb, które zajęły II  miejsce oraz   drużynie chłopców w składzie: Filip Piechowski kl. VIIIb, Maksymilian Bronk kl. VIIIb, Józef Hinc kl. VIIIb, Piotr Felskowski kl. VIIIc, Paweł Felskowski kl. VIIIc, Mateusz Roszkowski kl. VIIIc, Franciszek Makurat kl. VIIIc, Szczepan Głodowski kl. VIIIc, Szczepan Stanisławski kl. VIIIc, którzy również zajęli  II miejsce
        w Gminnych Igrzyskach Młodzieży w piłce ręcznej
        w Kamienicy Szlacheckiej.

-  zwycięzcom konkursu Zabawy i sporty zimowe
        I miejsce:
        Maria Tusk Ib, Maria Rambowska Ic, Amelia Rolbiecka IIa
        II miejsce:
        Julia Kankowska IIa, Ignacy Regliński Ib, Rozalia Orlikowska Ic
        III miejsce:
        Iga Wyszecka Ic, Kornel Myszk Ic, Karolina Klinkosz IIIb
        Wyróżnienie:
        Milena Las IIb, Antonina Sarach IIIb, Anna Petrovska Ic, Milena Bucior Ia

-  zwycięskim drużynom pierwszego Szkolnego turnieju gry Brawl Stars:
        I miejsce - VIIa
        II miejsce - ILO
        III miejsce - VIb
        Wyróżnienie – IVb

PODZIĘKOWANIA

RSU i Zespół ds. wolontariatu serdecznie dziękują za przekazanie rzeczy i voucherów na loterię fantową, która    odbyła się 24 lutego podczas Strażackiego marszu wraz z charytatywną zbiórką dla Izy Tomaczkowskiej w Szymbarku.

NARODOWY  DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
         W 2001 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w  uznaniu zasług organizacji
         i grup niepodległościowych, które po zakończeniu
        II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość. Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY
        Międzynarodowy Dzień Pisarzy przypada  3 marca. Ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club. Jego celem jest promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. W związku ze świętem biblioteka zaprasza do wypożyczania ciekawych pozycji książkowych.

KONKURS PLASTYCZNY
        Z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Patryka ogłaszamy konkurs plastyczny  dla uczniów klas I-III.
        Zasady konkursu:
        - uczniowie wykonują prace plastyczne prezentujące Leprechauna - postać irlandzkiego skrzata;
        - technika wykonania prac jest dowolna (np.: praca przestrzenna, makieta, rysowanie, wycinanie, malowanie, grafika, wydzieranie, wyklejanie, itp.);
        - praca powinna zostać wykonana samodzielnie przez ucznia;
        - każdy uczestnik wykonuje jedną pracę;
        - praca powinna być podpisana  (imię i nazwisko ucznia, klasa) i dostarczona nauczycielowi.
        Prace należy złożyć do p. Moniki Serkowskiej lub p. Renaty Dorau-Rospek  do 14 marca 2024r.

RSU ZAPRASZA
        RSU zaprasza w czwartek na sandwiche.

KIERMASZ SŁODKOŚCI

8 marca br. klasa IIb zorganizuje kiermasz słodkości.

PRZYPOMNIENIE
        Do 1 marca br. trwa zbiórka charytatywna na rzecz bezdomnych kotów. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane Fundacji KASZUBSKIE KOTY.