• 11.03.2024 22:58
        11.03. – 15.03.2024 r.

• GRATULACJE

Serdecznie gratulujemy drużynie juniorek zdobycia tytułu Mistrzyń Polski 2024 oraz  kadrze trenerskiej, która wspaniale przygotowała nasze zawodniczki.

PODZIĘKOWANIA

Bardzo dziękujemy wszystkim za piękne kibicowanie i wspieranie naszych młodych mistrzyń siatkarskich
        w zmaganiach sportowych.

RSU INFORMUJE

Wyniki Plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i najpopularniejszą sportsmenkę w Szkole Podstawowej w Stężycy

Dziewczęta:
        I miejsce - Wiktoria Męczykowska VIIIa(102)
        II miejsce - Aleksandra Wika VIIIa (66 gł)
        III miejsce - Zuzanna Ropela VIIa (62)
        IV miejsce - Daniela Trzebiatowska VIc (59)
        Chłopcy:
        I miejsce - Szczepan Głodowski VIIIc (71)
        II miejsce - Artur Diks IVa (70)
        III miejsce - Szczepan Stanisławski VIIIc (67)
        IV miejsce - Dawid Mruk VIIIa (53)

Wyniki Plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i najpopularniejszą sportsmenkę w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Stężycy

Dziewczęta:
        I miejsce - Maja Warchoł IILO (45)
        II miejsce - Julia Kwiecińska IVLO (29)
        III miejsce - Natalia Kaliska IILO (28)
        IV miejsce - Paulina Łęszczak ILO (25)
        Chłopcy:
        I miejsce - Kacper Lejk IIILO (37)
        II miejsce - Paweł Malek IILO (35)
        III miejsce - Adrian Słomiński IILO (31)
        IV miejsce - Dominik Plata ILO (28)

ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W związku z obchodami Święta Szkoły Podstawowej dzieci z oddziałów „0” będą tworzyć kolorowanki
         o tematyce morskiej. Uczniowie klas I – III proszeni są o przygotowanie plakatu i ułożenie hasła/ tekstu piosenki/ wierszyka promujących szkołę, co zostanie zaprezentowane na okolicznościowym apelu w czwartek na 4. godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej.

Wszystkich uczniów klas IV - VIII zachęcamy do wzięcia udziału w klasowych Konkursach wiedzy
        o patronie
        i regionie, które odbędą się na zajęciach z wychowawcą. Klasy należy podzielić na zespoły pięcioosobowe, zadania dostarczą przedstawiciele RSU. Rada Samorządu  jest też sponsorem słodkiego upominku dla zwycięskich drużyn.

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbędzie się w środę na 5. godzinie lekcyjnej w stołówce szkolnej. Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do pana Przemysława Laski do wtorku.

MARZEC MIESIĄCEM PROFILAKTYKI

W ramach profilaktyki  klasy VI - VIII SP rozpoczną spotkania z radcą prawnym p. Jakubem Naczkiem.
        W klasach VII - VIII  odbędą się warsztaty ze specjalistą p.Urszulą Modras dot. uzależnień.  Klasy „0” spotkają się z dietetykiem. W przedszkolu będą kontynuowane warsztaty z integracji sensorycznej dla najmłodszych oraz z upowszechniania czytelnictwa. Uczniowie  klas I-III SP będą uczestniczyć w zajęciach rozwijania kompetencji emocjonalno-społecznych.

MATEMATYKA INACZEJ

W czwartek 14 marca br. na lekcjach matematyki będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Liczby π (Pi). Za aktywny udział w grach, quizach i konkursie można będzie zdobyć  np. dodatkowe punkty doliczane do najbliższej klasówki lub inne nagrody. Prosimy przewodniczących klas IV - VIII o wyznaczenie dwóch osób do bicia rekordu świata w recytowaniu z pamięci kolejnych cyfr najsłynniejszej stałej matematycznej, co będzie miało miejsce w czwartek o godz. 10.00 w świetlicy.

RSU zaprasza wszystkich entuzjastów matematyki na konkurs wiedzy o wzorach matematycznych, który odbędzie się w piątek na 2. lekcji w świetlicy szkolnej. Prosimy wyznaczyć po trzech uczniów z klas VII, VIII i ILO.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

W piątek 15 marca br. odbędą się szkolne obchody Dnia św. Patryka. Z tej okazji klasy IV i V wyznaczają po dwie osoby z klasy, które będą uczestniczyć w pisemnym konkursie wiedzy o św. Patryku.
        Klasy VI, VII i VIII odpowiadają na pytania ukryte pod kodami QR, które rozmieszczone będą na terenie szkoły.
        W tym dniu zapraszamy wszystkich do skorzystania z kawiarenek, w których sprzedawane będą wyroby
        w barwach flagi Irlandii.
        Jak co roku zachęcamy uczniów oraz pracowników do ubioru w kolorze zielonym.

RAZ, DWA, TRZY, POMÓŻ TY...
        W dniach 12 - 15 marca br. odbędzie się zbiórka artykułów higienicznych, medycznych, ręczników papierowych dla podopiecznych stacjonarnego Hospicjum w Kartuzach.

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Informujemy, że tegoroczne rekolekcje zostały zaplanowane na  czwartek i piątek 21 – 22.03.2024 r. Będą odbywały się wg następującego harmonogramu:

Klasy I – III               1 i 2 godzina lekcyjna

Klasy IV – VI            3 i 4 godzina lekcyjna

Klasy VII – VIII        5 i 6 godzina lekcyjna

Klasy LO                   7 i 8 godzina lekcyjna w czwartek; 7 godzina lekcyjna w piątek.