• 18.03.2024 13:24
        18.03. – 22.03.2024 r.
      • GRATULACJE
        Serdecznie gratulujemy:

- drużynie  juniorek młodszych zajęcia I miejsca w ćwierćfinale Mistrzostw Polski;
        - Adrianowi Dzwonkowskiemu z kl. Vb, który został Szkolnym Mistrzem w recytowaniu rozwinięcia      dziesiętnego liczby Pi, Martynie Choszcz z kl.IVc zajęcia II miejsca  i  Grzegorzowi Pobłockiemu z kl. IVc zajęcia III miejsca w tym konkursie.

PODZIĘKOWANIA
        Dziękujemy:
        -  nauczycielom języków obcych oraz wszystkim tym, którzy włączyli się  w organizację  obchodów Dnia Świętego Patryka  w naszej szkole;

- nauczycielom matematyki za organizację akcji Matematyka inaczej;

- Radzie Samorządu Uczniowskiego za zorganizowanie ciekawych obchodów Święta Szkoły Podstawowej.

TESTY DIAGNOSTYCZNE W KLASACH VIII

W dniach  18 – 21.03. br. od godz. 8:05 będą trwały testy diagnostyczne.
        - poniedziałek – j. polski,
        - wtorek – matematyka,
        - środa – j. angielski.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
        Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Czuć ją już w powietrzu, choć noce są jeszcze chłodne,
         to temperatura w ciągu dnia osiągnęła już  kilkanaście stopni. Przyroda również budzi się do życia.
        To oznacza tylko jedno –
        wiosna jest faktem!

WOLONTARIAT INFORMUJE

W okresie 19 - 21 marca br. w naszej szkole wspieramy malutką Nadię ze Zgorzałego. W  dniach 19 i 21 marca br. odbędzie się  zbiórka pieniężna, zaś 20 marca br. charytatywny kiermasz słodkości.

Pieniądze ze zbiórki i sprzedaży zostaną przekazane na pilną operację małej Nadii.

REKOLEKCJE SZKOLNE I SPRAWY ORGANIZACYJNE

Tegoroczne rekolekcje będą odbywały się w kościele w  czwartek i piątek 21 – 22. 03. 2024 r.
        wg następującego harmonogramu:

klasy I – III               1 i 2 godzina lekcyjna

klasy IV – VI            3 i 4 godzina lekcyjna

klasy VII – VIII        5 i 6 godzina lekcyjna

klasy LO                   7 i  8 godzina lekcyjna w czwartek,  natomiast w piątek tylko 7 godzina lekcyjna.

W trakcie rekolekcji zmienione zostały godziny wydawania obiadów.

Czwartek:

12.30 klasy IVa, Va, VIa, VIb, II LO

13.25 klasy VIIa, VIIIa, I LO, III LO, IV LO

Piątek:

12.30 klasy I LO, II LO, III LO, IV LO

13.25 klasy VIIa, VIIIa

14.25 klasy IVa, Va, VIa, VIb.

Dożywianie bez zmian.

MIESIĄC PROFILAKTYKI
        W tym tygodniu  kontynuowane są zajęcia profilaktyczne dla klas I-VIII SP oraz przedszkola: m.in. spotkanie
         z dietetykiem; warsztaty ze specjalistą z Polskiego Centrum Profilaktycznego; warsztaty z radcą prawnym; spotkania z psychologiem oraz przedstawienie profilaktyczne dla oddziałów przedszkolnych i klas I-II SP teatru „Kurtyna”.

PRZYPOMNIENIE
        Do 21 marca br. przedłużamy zbiórkę artykułów higienicznych dla Kartuskiego Hospicjum. Pamiętajmy: „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to, czym potrafi dzielić się z innymi". Jan Paweł II