• 13. ZADANIA TYGODNIA 04.12 - 08.12.2023 r.

1. GRATULACJE

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów:

• Konkurs na wykonanie Układu Słonecznego
            kategoria klas I-III
            1 miejsce - Amelia Gołuńska klasa IIB, Lena Ia  i Julian Rietueld IIIB
            2 miejsce -  Liliana Mielewczyk Ia, Maria Rambowska Ic
            3 miejsce - Ignacy Regliński Ib, Marcel Gołuński IIb
            wyróżnienie - Klara Trzebiatowska IIc
            kategoria klas IV-VIII
            1 miejsce - Antoni Jurczuk IVc, Julia Ostrowska VIa
            2 miejsce - Ignacy Rambowski VIc, Hanna Żwan VId
            3 miejsce - Marek Piepiórka VIc, Ewa Biernat VIc.
            Wręczenie nagród nastąpi we wtorek  05.12.2023r. na 3. godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej.
          •  Gminny Konkùrs,,Méster Bëlnégò Czëtaniô
            I miejsce - Nikola Gańska  kl.IIIb  i  Michał Łyczko kl.VIc
            II miejsce - Natalia Michor kl Ib   i  Karolina Hinca kl .VIIb
            wyróżnienie -  Piotr Zielonka kl.IIIb
            udział - Wiktoria Gostkowska kl.VIc i Dorota Sobisz kl.VIIIb
            Laureaci miejsc I-II z każdej kategorii wezmą udział w etapie powiatowym, który w tym roku  odbędzie się 5.12.br. w Centrum Kultury ,,Spichlerz” w Żukowie. Powodzenia!
          •  Konkurs na stroiki i ozdoby świąteczne organizowany przez Radę Rodziców.
            w przedziale (4,5 latki – „0”)
            1 miejsce - gr.4,5latki

2 miejsce - gr.5-latki

3 miejsce - gr.0b
                wyróżnienia:
                gr.0c
                gr.0a
                gr.3-latki
                gr.4-latki
                w przedziale kl. 1- VIII
                1 miejsce - kl.IIa
                2 miejsce - kl.VIIc
                3 miejsce - kl VIc
                wyróżnienia:
                kl. Vc
                kl. VIIIb
                kl. IVa
                kl. Ia
                kl. IIa
                kl. Vb
                Rozdanie nagród nastąpi w tym tygodniu.

1. PODZIĘKOWANIA
            Dziękujemy:

- wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi, którzy zaangażowali się
           w organizację XXII Wojewódzkiego Konkursu „Polacy, których poznać warto” – Mikołaj Kopernik;

- Radzie Rodziców za zorganizowanie pięknego kiermaszu świątecznego oraz grupie tanecznej Jowita Dance, RSU, przedszkolakom, uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi za aktywne włączenie się w jego przeprowadzenie;

- uczniom klasy VIIb Miłoszowi Głodowskiemu i Jakubowi Tyborze za właściwą postawę uczniowską
          i przekazanie do sekretariatu znalezionego dokumentu.
          Rada Samorządu Uczniowskiego dziękuje wszystkim uczniom za kulturalną zabawę na dyskotece andrzejkowej.

1. WOLONTARIAT
            5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wszystkim naszym wolontariuszom życzymy, by ich praca była źródłem wewnętrznej satysfakcji oraz motywowała do dalszego działania.
          2. PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W dniach 5-7 grudnia br. na pierwszej godzinie lekcyjnej rozpocznie się próbny egzamin ósmoklasisty wg następującego harmonogramu:

- wtorek – język polski – hala i sala 208

- środa –matematyka – hala i sala 208

- czwartek – język angielski – sale 201, 202, 203, 204 i 208

1. PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY
            W dniach 6 – 8 grudnia br. odbędzie się próbny egzamin maturalny wg następującego harmonogramu:

- środa – język polski pp - hala

- czwartek – matematyka pp – hala

- piątek – język angielski pp – sale 202, 203

Wszystkim zdającym życzymy uzyskania satysfakcjonujących wyników, a pozostałych uczniów prosimy
           o zachowanie ciszy w trakcie trwania egzaminów.

1. WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
            We wtorek 5 grudnia br. w klasach II Szkoły Podstawowej odbędą się warsztaty świąteczne, na które uczniowie zaprosili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Stężycy. W warsztatach wezmą również udział rodzice uczniów.
          2. RSU INFORMUJE
            06.12.2023r. (środa) RSU ogłasza Dniem Mikołajowej Czapki. Zapraszamy serdecznie, aby tego dnia ubrać się do szkoły na czerwono i założyć czapkę Św. Mikołaja lub inne świąteczne nakrycie głowy.
          3. MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
            6 grudnia br.  w przedszkolu odbędzie się spotkanie z Mikołajem.
          4. KIERMASZ SŁODKOŚCI I ZBIÓRKA CHARYTATYWNA
            W piątek 8 grudnia br. klasa VIIIa zaprasza wszystkich miłośników słodkości do stoiska  na głównym holu
            na parterze. Odbędzie się też zbiórka pieniędzy na leczenie ciężko chorej Wiktorii.
          5. KONKURS LEGO

W związku z obchodzonym 28 stycznia Światowym Dniem Klocków LEGO zapraszamy do udziału w  IV  Szkolnym  konkursie na najciekawszą konstrukcję z klocków Lego.  Temat tegorocznej edycji  brzmi: „Ferie zimowe w Stężycy” Zdjęcia prac należy wykonać do 26 stycznia 2024 r. i przesłać na adres szkoły zkiwstezyca@gminastezyca.pl.

11. ŚWIETLICA INFORMUJE
          Prosimy uczniów dojeżdżających o odbiór biletów miesięcznych na  grudzień w świetlicy od 4.12 do 8.12. br.