• 29.11.2021 18:08
      • „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”,

pod takim hasłem uczniowie w świetlicy obchodzili 25 listopada święto najlepszego przyjaciela dzieci – Pluszowego Misia.

• Z tej okazji przybliżono wychowankom historię powstania pluszowego misia, podczas której zostały zaprezentowane różnorodne przytulanki. Następnie dzieci w grupach odgadywały w jakiej bajce występuje opisany bądź zilustrowany miś. Wielką radość sprawiła im także zabawa ruchowa sprzed wielu lat „Stary niedźwiedź mocno śpi”. W tym dniu nie zabrakło fotobudki z misiem, a także spotkania z literaturą – czytania fragmentów bajek o znanych pluszakach. Ponadto odbył się konkurs plastyczny pt. „Miś w literaturze”. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Olimpia Łazaronek z kl. IIIa,

II miejsce – Kacper Cichosz z kl. Ib,

III miejsce – Julia Peplińska z kl. IIa.

Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie Światowym Dniem Pluszowego Misia. Okazało się, że mimo wielu nowoczesnych zabawek, pluszowy miś jest wciąż ulubioną maskotką dzieci.