• 07.03.2022 13:15

07.03. – 11.03. 2022r.

1. PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazali dary dla uchodźców z Ukrainy

oraz dla chorej uczennicy naszej szkoły.

1. GRATULACJE

Gratulujemy zwycięzcom Szkolnego dyktanda ortograficznego zorganizowanego przez RSU.

Wyniki:

Klasy I SP

I miejsce – Amelia Naczk Ic

II miejsce – Marcin Piepiórka Ic

III miejsce – Karolina Rynkiewicz Ia

Klasy II SP

I miejsce – Mikołaj Wyrzykowski IIa

II miejsce – Kacper Klinkosz IIIc

III miejsce – Julia Herka IIIb, Nikodem Gański IIIb, Patrycja Klasa IIa, Franciszek Literski IIIa

Klasy IV – VI SP

I miejsce – Zofia Jakubek Vc

II miejsce – Dominika Bzdęga Va, Maksymilian Pestka IVd

III miejsce – Piotr Felskowski VIa, Natalia Lewańczyk VIc

Klasy VII – VIII SP

I miejsce – Wiktoria Konieczny VIIb

II miejsce – Nikodem Hinc VIIIb

III miejsce – Diana Cybulska VIIb

Licem

I miejsce – Kacper Lejk 1LO4

II miejsce – Oliwia Dymek 3LO4, Aleksandra Liedtke 3LO4

III miejsce – Jakub Adamowicz 1LO4, Natalia Mojsiewicz IILO4.

1. MARZEC MIESIĄCEM PROFILAKTYKI

Od poniedziałku  07.03.2022r. rozpocznie się cykl zajęć z psychologiem  dla klas IV i V dotyczących nawiązywania poprawnych relacji koleżeńskich.

W środę 09.03.2022r. wszystkie oddziały przedszkolne będą uczestniczyć w spotkaniu z OSP w Stężycy.

1. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ  KOBIET
          Pierwszy oficjalny Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku z inicjatywy Socjalistycznej Partii Ameryki. Za jego pierwowzór można przyjąć jednak obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Święto 8 marca jest okazją, by za wszystko podziękować  naszym paniom.

1.   PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY I PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
            Przypominamy, że kolejny próbny egzamin ósmoklasisty  odbędzie się  w dniach 9 – 11.03.2022r.
            Rozpocznie się o godzinie 8.05; szczegółowy harmonogram przekażą wychowawcy klas.
            Również w środę  9  marca o godzinie 8.05 zostanie przeprowadzony próbny egzamin maturalny
            z języka angielskiego.

1. ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

9 marca obchodzimy Święto Szkoły Podstawowej. W związku z tym  na 4, 5 i 6 lekcji odbędzie się Konkurs Wiedzy o Patronie i Regionie. Prosimy o wyznaczenie z klas IV-VIII SP po trzech przedstawicieli do konkursu wiedzy i 6 zawodników do konkurencji sportowych.
        Harmonogram:
        4 lekcja - klasy IV / sala gimnastyczna + klasy V / hala sportowa
        5 lekcja - klasy VI / sala gimnastyczna + klasy VII / hala sportowa
        6 lekcja - klasy VIII / sala gimnastyczna.

Uczniowie klas I – III realizują zadania związane ze Świętem Szkoły w czasie lekcji ze swoimi wychowawcami (materiały zostaną dostarczone przez RSU).

1. DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
          Dnia 17 marca w  czwartek będziemy obchodzić Dzień Świętego Patryka w naszej szkole.  Z tej okazji zapraszamy uczniów klas IV i V do udziału w konkursie plastycznym na portret Świętego Patryka, natomiast klasy VI, VII i VIII proszone są o wytypowanie dwóch uczniów z klasy do  udziału w konkursie wiedzy
          na temat Irlandii i Świętego Patryka.
          Prace plastyczne należy złożyć do 14 marca do nauczycieli języka angielskiego.  Uczniowie wytypowani
          do udziału w konkursie wiedzy zgłaszają się do swoich nauczycieli języka angielskiego do 11 marca,
           od których otrzymają zakres materiału.

2. BADANIA SPORTOWCÓW

W piątek  11.03.2022r. i w poniedziałek 14.03.2022r. w naszej szkole w gabinecie pielęgniarki i w czytelni odbędą się badania dla uczniów klas sportowych, którzy nie posiadają aktualnych zaświadczeń.

W tych dniach biblioteka szkolna będzie czynna do godziny 10.00.