• 11.04.2022 14:52

11.04. – 13.04. 2022r.

1. GRATULACJE

25 marca odbył się etap szkolny konkursu Kaszubi wczoraj i dziś – „Józef Wybicki – życie i dzieło twórcy Polskiego Hymnu Narodowego”. Edycja XII 2022.

W konkursie wzięli udział: Krystian Lepak VIIb, Dorota Sobisz VIb, Paweł i Piotr Felskowscy VIa.
        Po dogrywce do etapu powiatowego zakwalifikował się Paweł Felskowski VIa.

6 kwietnia uczniowie ZKiW w Stężycy wzięli udział w szkolnych eliminacjach Konkursu Poezji Maryjnej. Zajęli następujące miejsca:

w kategorii klas „O” – III

I miejsce – Marcin Puzdrowski Ic

II miejsce – Nikola Gańska Ib

III miejsce Antonina Wysocka Ob., Piotr Zielonka Ib

wyróżnienia – Zofia Gańska Ic, Aleksandra Chylewska Ib, Amelia Naczk Ic

w kategorii wiekowej IV – VIII

I miejsce – Diana Cybulska VIIb

II miejsce – Ignacy Rambowski IVc

III miejsce – Marianna Lepak VIIc

Wyróżnienia – Agata Trela VIIb, Wiktoria Konieczny VIIb.

7 kwietnia w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
         w którym nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

w kategorii wiekowej IV – VI

II miejsce – drużyna w składzie: Dorota Sobisz VId, Antonina Gostkowska VIb, Szczepan Głodowski VIc, Karol Plichta Vb

w kategorii wiekowej VII – VIII

I miejsce – drużyna w składzie: Jakub Bronk VIIId, Karol Jeleń VIIId, Oliwia Gruba VIIId. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą gminę  w eliminacjach powiatowych w Kartuzach.

10 kwietnia  odbył się  Wojewódzki Turniej Kinder Joy of Moving, w którym dziewczęta z klas IV osiągnęły wysokie wyniki:

II miejsce – Nadia Tusk IVb, Karolina Bednarek IVa

VII miejsce – Anna Olter IVb, Lena Bednarek IVb

XI miejsce -  Milena Igel IVa, Julia Ostrowska IVb

Podsumowanie szkolnego konkursu na kartkę wielkanocną:

w kategorii klas I – III

I miejsce – Michał Gostkowski IIIc

II miejsce – Jakub Gański IIc, Aleksandra Chylewska Ib

III miejsce – Agata Cyrzan Ia, Patrycja Zaborowska IIIc, Jan Cichosz IIIa

Wyróżnienie dla klasy Ic

w kategorii klas IV – V

I miejsce – Wiktoria Plichta IVd

II miejsce – Paulina Trela IVd

III miejsce – Karol Plichta Vb

Wyróżnienie – Konrad Cyrzan Vb

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

1. WARSZTATY WIELKANOCNE
          Świetlica szkolna zaprasza wszystkie chętne dzieci do udziału w warsztatach wielkanocnych, które odbędą się we wtorek 12.04.202r. od godziny 14.30 do 17.00.

1. BADANIA SPORTOWCÓW
          12 kwietnia odbędą się  badania lekarskie dla uczniów klas sportowych, którzy dotąd nie brali w nich udziału.

1. ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL

Na zaproszenie uczniów i opiekunów kółka teatralnego, chóru i koła misyjnego  ZKiW
         w Szymbarku uczniowie naszej szkoły z klas  7a, 6b, 6c, 8b razem z nauczycielami prowadzącymi lekcje wezmą udział w spektaklu, który odbędzie się 13 kwietnia o godz. 12.00 w Gminnej Bibliotece
        Publicznej
        w Stężycy.

1. KONKURS INFORMATYCZNY

12 kwietnia w sali 104 odbędzie się szkolny konkurs z programowania  Pixblocks:
         klasy 4 - 6 na piątej godzinie lekcyjnej,
         klasy 7 - 8 na szóstej godzinie lekcyjnej.

1. PRZERWA WIELKANOCNA

Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 14 do 19 kwietnia. Wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom życzymy zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

1. WAŻNA INFORMACJA

W związku z podłączaniem do rozdzielni elektrycznej nowego skrzydła szkoły w dniach 14 – 15 kwietnia nie będzie możliwości kontaktu z sekretariatem szkoły.