• 30.05.2022 12:17
      • 32.  ZADANIA TYGODNIA

30.05 – 03.06. 2022r.

1. GRATULUJEMY
        • Uczennicom: Lenie Bednarek kl. IVb; Karolinie Bednarek kl. IVc ; Nadii Tusk kl. IVb  zajęcia II miejsca w etapie wojewódzkim XXVIII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving.
        • Rada Samorządu Uczniowskiego  serdecznie gratuluje laureatom VII Plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i sportsmenkę w naszej szkole. Tegoroczne wyniki ukształtowały się następująco:
          Najpopularniejsza sportsmenka:
          I miejsce - Aleksandra Hinca VIIIa (91 głosów)
          II miejsce - Julia Cencelek VIIa (62 głosy)
          III miejsce - Patrycja Hinca VIIId (61 głosów)
          IV miejsce - Roksana Chłopicka VIIIc (46 głosów)
          Najpopularniejszy sportowiec:
          I miejsce - David Szreder VIIIb (96 głosów)
          II miejsce -  Szymon Recław VIIIb (54 głosy)
          III miejsce - Olgierd Dułak VIIIc (48 głosów)
          IV miejsce - Maciej Zaborowski Va - (46 głosów)
        1. DZIEŃ DZIECKA

Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku. Został on ustanowiony w celu upowszechnienia ideałów  związanych z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych w 1954 roku z inicjatywy ONZ i obchodzony jest od 1955 roku w wielu krajach na świecie.

W naszej szkole zaplanowano następujący harmonogram obchodów Dnia Dziecka 1 czerwca:

- przedszkole i klasy 0 – wyjazdy i zabawy zaplanowane przez wychowawców;

- klasy I – III – zaplanowane z wychowawcą atrakcje w godzinach 8.05 – 12.30;

- klasy IV – VIII i LO – zaplanowane z wychowawcą atrakcje w godzinach 8.05 – 13.25 (ustalone godziny nie  dotyczą klas wyjeżdżających na dłuższe wycieczki).

Uczniowie będą mogli również wziąć udział w zabawach sportowych w hali przygotowanych przez trenerów po wcześniejszym uzgodnieniu.

W tym dniu będzie obowiązywał zmieniony harmonogram odwozów – można go znaleźć na stronie internetowej szkoły.

1. EGZAMIN PRAKTYCZNY NA KARTĘ ROWEROWĄ

W czwartek 2 czerwca br. odbędzie się praktyczny egzamin na kartę rowerową – jazda na rowerze.

1. RSU INFORMUJE

Sekcja Naukowa RSU zaprasza do wzięcia udziału w konkursie układania kostki Rubika na czas, który odbędzie się w czwartek na piątej lekcji.

1. KLUCZYKI OD SZAFEK

Do dnia 10 czerwca wychowawcy proszeni są o zebranie od uczniów kluczyków od szafek
        i rozliczenie się z panią Jolantą Szmyt. Uczniowie zobowiązani są do posprzątania swoich szafek zanim zwrócą kluczyk wychowawcy.

1. BIBLIOTEKA INFORMUJE

Zbliża się koniec roku szkolnego, w związku  z tym każdy uczeń ma obowiązek rozliczyć się
        z wypożyczonych lektur i podręczników. Terminy rozliczania:

- do 13 czerwca zwracamy wypożyczone lektury z biblioteki;

- do 22 czerwca rozliczamy się u wychowawców z pobranych podręczników;

- do 10 czerwca oddajemy zeszyty lektur prowadzone przez chętnych uczniów klas I – III. Zeszyty oddane po terminie nie będą oceniane.