• 17.10.2022 21:55
      • 7. ZADANIA TYGODNIA   17.10  –  21.10. 2022r.
        1. PODZIĘKOWANIA

Dla wychowawców klas I: p. Ewy  Myszk, p. Marioli Kulwikowskiej i p. Iwony Mejer
         za przygotowanie uroczystego pasowania swoich podopiecznych na uczniów szkoły podstawowej.

Dla opiekunów Samorządu Uczniowskiego: p. Kamili Simon, p. Michaliny Zaworskiej i p. Emilii Dopke za zorganizowanie pierwszych w historii naszego LO otrzęsin dla uczniów klas I.

Dla uczniów klas:  IVb,   IVc,  ich wychowawców: p. Stelli Trzebiatowskiej, p. Moniki Serkowskiej,  dla zespołu „Promyczki” oraz innych uczniów, a także dla  wszystkich nauczycieli, pracowników i rodziców, którzy zaangażowali się  w przygotowanie pięknej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

1. NOMINACJE DO NAGRODY „SZKOŁA ROKU 2022” i „NAUCZYCIEL ROKU 2022”

Z satysfakcją informujemy, że ZKiW w Stężycy otrzymał nominację do nagrody dla placówki edukacyjnej przyjaznej uczniom i ich rodzicom w ramach wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego, który w województwie pomorskim jest prowadzony przez „Dziennik Bałtycki” i „Głos Pomorza”. Ponadto również na podstawie zgłoszeń przez uczniów i ich rodziców nominację do tytułu „Nauczyciel Roku” otrzymali: p. Magdalena Sadowska – Kostuch i p. Rafał Rekowski. Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się we wtorek 25 października 2022 roku. Gratulujemy!

1. RSU PRZYPOMINA

Rada Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciele języka polskiego zapraszają do udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, która odbędzie się w czwartek 20 października na przerwach międzylekcyjnych. Przedstawiciele RSU będą tego dnia fotografować wszystkich uczniów czytających przyniesione przez siebie  książki (nie podręczniki). Dla młodszych dzieci, które jeszcze samodzielnie nie czytają, zostaną przygotowane specjalne „strefy czytania” w przedszkolu i świetlicy szkolnej.
        Przyłączcie się, by pobić rekord, który w 2021 r. wyniósł  377 tysięcy 586 osób czytających na przerwie!

W środę 19 października RSU zaprasza na gofry do sklepiku szkolnego.

1. BADANIA SPORTOWCÓW

19 października (środa) br. odbędzie się kolejna tura  badań lekarskich uczniów z klas sportowych.

Ponadto przypominamy, że torby sportowe należy pozostawiać w szafkach, a nie zabierać ze sobą do sal lekcyjnych.

1. FOTOMAK

Informujemy, że w dniach 16 – 17 listopada br. odbędzie się w szkole sesja zdjęciowa.

1. BIBLIOTEKA ZAPRASZA

Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy do naszej biblioteki na kiermasz taniej książki.