• 28.11.2022 16:43
        28.11 – 02.12. 2022r.

1. GRATULACJE
          Gratulujemy:
          - Nikoli Gańskiej z kl. IIb zajęcia I miejsca w eliminacjach powiatowych konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”, które odbyły się w Żukowie’; będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich 9 grudnia
          w Wejherowie.
          - Jakubowi Gorczycy z kl. ILO i Kacprowi Hirszowi z kl. VIIIc awansu do etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z informatyki.
        2. PODZIĘKOWANIA
          Rada Samorządu Uczniowskiego dziękuję wszystkim uczniom za wspólną, kulturalną zabawę na piątkowej dyskotece. Zebrano ok. 190 zł, które zostaną przekazane na cele samorządowe.
        3. WOJEWÓDZKI KONKURS „POLACY, KTÓRYCH POZNAĆ WARTO” – JÓZEF WYBICKI
          W środę 30 listopada o godz. 9.00  odbędzie się  finał XXI Wojewódzkiego Konkursu „Polacy, których poznać warto” – Józef Wybicki. Naszą szkołę będą reprezentować:
          w kategorii klas IV – VI – Maria Serkowska i Michał Karasiński kl. Vd
          w kategorii klas VII – VIII – Piotr Felskowski kl. VIIa i Krystian Lepak kl. VIIIb.
          Wszystkim życzymy powodzenia!
        4. RSU INFORMUJE
          W związku z niedawnymi obchodami Święta Pluszowego Misia RSU przeprowadzi we wtorek konkurs wiedzy o  pluszowych zabawkach dla klas III-V.
          W środę o godz. 9.00 sekcja sportowa RSU zaprasza na zawody tenisa stołowego. Prosimy o wyznaczenie po dwóch uczniów z klas V-VIII.
          W środę zapraszamy również na zakupy do sklepiku szkolnego.
        5. ZBIÓRKA „OD DZIECIAKA DLA STARSZAKA”
          W dniach od 28 listopada do 15 grudnia trwać będzie zbiórka środków czystości takich jak: szampony, proszki, żele, pasty, gąbki itp. (ewentualnie herbata) dla Domu Pomocy Społecznej w Stężycy. Rzeczy prosimy pozostawiać w głównym holu na parterze przy gazetce multimedialnej.
        6. ŚWIETLICA PRZYPOMINA
          Przypominamy, że wieszak stojący na parterze obok gazetki multimedialnej przeznaczony jest wyłącznie dla  osób, które w danej godzinie korzystają z zajęć świetlicowych. Natomiast wieszaki znajdujące się
          obok stołówki są dla osób korzystających z dożywiania. Nie rzucamy plecków, toreb oraz kurtek na podłodze
          przed stołówką i sekretariatem.
        7. DOKARMIANIE PTAKÓW

Za oknami robi się coraz chłodniej, a temperatura powietrza spada poniżej zera. To oznacza, że   na naszą pomoc coraz bardziej liczą żyjące w pobliżu  ptaki. Dobór pokarmu jest bardzo  ważny, dlatego warto wiedzieć, czym karmić latających przyjaciół, aby im pomóc, a nie zaszkodzić. Jednym z dobrych pomysłów na pokarm są wszelkiego rodzaju nasiona, m.in. słonecznika kukurydzy, ziarna takie jak proso, pszenica, owies, orzechy, suszone  lub  świeże owoce, a także  gotowane warzywa.