• 12.12.2022 11:01
        12. 12. – 16. 12. 2022r.
        1. GRATULUJEMY
        • Natalii Lewańczyk z kl. VIIc  zdobycia stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego;
        • Nikoli Gańskiej z  kl. IIb zdobycia III miejsca w finale wojewódzkim konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”, który odbył się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
        1. PODZIĘKOWANIA
          Dziękujemy pani Renacie Wyszeckiej za zakupienie lektur do biblioteki szkolnej.
        2. PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY
          W dniach 12 – 14 grudnia br.  od godz. 9.00 odbywa się próbny egzamin maturalny:
          - poniedziałek – język polski (hala);

- wtorek – język angielski (sala 09 i 13 przy hali);
        - środa – matematyka (hala)
        Licealistom życzymy uzyskania dobrych wyników, a wszystkich pozostałych uczniów prosimy o zachowanie ciszy w trakcie trwania egzaminów.

1. SZKOLNY KONKURS  ŚWIĄTECZNY

W związku ze zbliżającymi się wigiliami klasowymi Rada Rodziców ogłasza świąteczne konkursy:
        - grupy przedszkolne -  świąteczna piosenka;

- klasy I – III –  wystrój klasy i przygotowanie stołu na spotkanie wigilijne (ocena nastąpi 22 grudnia br.);

- klasy IV _ VI – nagranie kolędy (nagranie  należy złożyć do pedagoga szkolnego do 20 grudnia br.);
        - klasy VII – VIII – przygotowanie postaci św. Mikołaja np. w formie plakatu (prace należy umieścić
          w holu głównym 22 grudnia do godz. 8.30);
        - klasy LO – nagranie kolędy  (nagranie  należy złożyć do pedagoga szkolnego do 20 grudnia br.).

1. KONKURS LEGO

Zapraszamy do udziału w  III  szkolnym  konkursie na najciekawszą konstrukcję z klocków Lego. W związku ze stuleciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Stężycy temat tegorocznej edycji  brzmi: „OSP w Stężycy
        w akcji…”. Zdjęcia prac należy wykonać do 26 stycznia 2023r. i przesłać na adres szkoły zkiwstezyca@gminastezyca.pl. Wyniki zostaną ogłoszone 1 lutego  2023r. Warto wykorzystać nadchodzącą przerwę świąteczną na przygotowanie ciekawych pomysłów.

1. JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
          W piątek 16 grudnia br. dzieci z oddziałów „0” zaprezentują swoim rodzicom „Jasełka”, które odbędą się
          w sali gimnastycznej:
          - 9.00 – występ grupy „0”b;
          - 10.00 – występ grupy ”0”c;
          - 11.00 – występ grupy  „0”a.
          Również w piątek o godz. 20.00 w sali gimnastycznej drużyna zuchowa przedstawi  swoim rodzicom

bożonarodzeniowe „Jasełka”.