• 13.02.2023 11:17
        13.02. – 17.02. 2023r.
        1. GRATULACJE
          RSU gratuluje serdecznie zwycięzcom Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca 2023 w Szkole Podstawowej:
          I miejsce - Zuzanna Ropela VIa, Yurii Yurchuk Vd
          II miejsce - Julia Cencelek VIIIa, Robert Dzionk Va
          III miejsce - Marta Laska VIc, Jan Kobiela VIa
          IV miejsce - Karolina Bednarek Va, Sebastian Reiter VIIIa)
          i w Liceum Mistrzostwa Sportowego
          I miejsce - Barbara Latos IVLO, Wojciech Jakubik IIILO
          II miejsce - Natalia Bandurska IVLO, Adam Płotka IVLO
          III miejsce - Maja Warchoł ILO, Jan Furman IVLO
        2. PODZIĘKOWANIA
          Dziękujemy:
          -  przedszkolakom, wychowawcom, opiekunom i wszystkim,  którzy przyczynili się do zorganizowania wspaniałego spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka w Gminnej Bibliotece Publicznej
          w Stężycy;
          - uczniom i nauczycielom, którzy  w sobotę 11 lutego br. wzięli udział w spotkaniu z rzecznikiem rządu RP Piotrem Müllerem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy
        3. PRZYPOMINAMY
          Jutro w godzinach 17.00 – 21.00 odbędzie się bal charytatywny. Pamiętajmy o stroju – wystarczy jeden element z lat 60 - tych. Serdecznie zapraszamy i życzymy udanej zabawy.
        4. WALENTYNKI
          We wtorek obchodzimy  coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem jest wysyłanie listów. Dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
          W bieżący wtorek w naszej szkole działać będzie poczta walentynkowa - zapraszamy wszystkich uczniów
          do zabawy!
          Najciekawsze kartki wezmą udział w konkursie na Najładniejszą Walentynkę - prosimy podpisać prace imieniem, nazwiskiem i klasą.
          W piątek w godzinach 16.00-19.00 Rada Samorządu Uczniowskiego organizuje dyskotekę walentynkową
          dla uczniów klas III-V SP. Serdecznie zapraszamy! Koszt dyskoteki 4 zł, w programie świetna muzyka, gry
          i zabawy, konkursy, wybory Króla i Królowej Walentynek, kawiarenka.
        5. BALE PRZEBIERAŃCÓW
          We wtorek 14 lutego br. w klasach młodszych odbędą się bale przebierańców:
          - klasy „O” godz. 8.30 – 9.00
          - klasy II godz. 8.10 – 9.45
          - klasy I godz. 9.45 – 10.45
        6. APELE SZKOLNE
          Z inicjatywy opiekunów i RSU w środę 15 lutego br. w sali gimnastycznej odbędą się apele:

- 11.35 dla klas 0 – III SP
        - 12.30 dla klas IV – VIII SP

1. ZBIÓRKI CHARYTATYWNE

W najbliższą środę zaplanowano zbiórkę w ramach akcji „Góra grosza”, natomiast w  czwartek na parterze koło gazetki multimedialnej odbędzie się zbiórka nakrętek w ramach akcji „Mały korek- wielka sprawa”.

1. KONKURS „KASZUBI WCZORAJ I DZIŚ”
          Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie organizuje kolejną edycję konkursu KASZUBI WCZORAJ
           I DZIŚ mającą zasięg wojewódzki. Tegoroczna, XIII edycja, nosi tytuł Pomorscy Ojcowie Niepodległości, dotyczy osób i wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości na Pomorzu w latach 1918-1920. Szereg opracowanych biogramów stanowi materiał dla zgłębienia działalności i postaw osób aktywnie włączających się w powrót kaszubsko-pomorskich ziem do odrodzonej po I wojnie światowej Rzeczpospolitej. Tematyka łączy się także z ustanowionym przez Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego patronatem roku 2023, który przypisany został Antoniemu Abrahamowi w 100-lecie jego śmierci.

Chętnych uczniów z klas VI-VIII zapraszamy do udziału w  konkursie , zgłoszenia przyjmuje p. Ewa Felskowska  do 17.02.2023r.