• 27.02.2023 11:37
        27.02. – 03.03. 2023r.
        1. GRATULACJE
          Gratulujemy drużynie siatkarskiej juniorek młodszych awansu do półfinału Mistrzostw Polski.
        2. NARODOWY  DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
           W 2001 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w  uznaniu zasług organizacji
           i grup niepodległościowych, które po zakończeniu
          II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie    nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym
           i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji
          Wolność
           i Niezawisłość
          . Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym.

3. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY
          Międzynarodowy Dzień Pisarzy przypada  3 marca. Ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club. Jego celem jest promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Przy okazji święta biblioteka zaprasza do wypożyczania ciekawych pozycji książkowych.
        4. KONKURS POEZJI POLSKIEJ
          Dnia 13 marca 2023r. odbędą się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.
          W Turnieju Recytatorskim uczestnicy są oceniani w trzech kategoriach wiekowych:
          - dzieci młodszych - od 1 do 3 klasy szkoły podstawowej,
          - dzieci starszych - od 4 do 6 klasy szkoły podstawowej,
          - młodzieży - 7 i 8 klasa szkoły podstawowej.
          Uczestnicy  przygotowują dwa utwory poetyckie lub jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 6 minut.
          Uwaga! Wszystkie teksty literackie /wiersz, proza/ prezentowane w konkursie winny być dziełem polskich autorów.
        5. KONKURS PLASTYCZNY
          Wychowawcy internatów zapraszają uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najciekawszą pocztówkę z życzeniami dla kolegi z Ukrainy (technika prac dowolna). Gotowe pocztówki należy składać do 31.03.2023 r. w bibliotece szkolnej.
        6. SPRAWY PORZĄDKOWE
          Wychowawcy świetlicy szkolnej bardzo proszą o zwrot wypożyczonych na zastępstwa gier i kart.